Nie ma ograniczeń w przekraczaniu granicy polsko-ukraińskiej – Demczenko

Nie ma ograniczeń w przekraczaniu granicy polsko-ukraińskiej – Demczenko

Ukrinform
Na granicy polsko-ukraińskiej ruch przez punkty kontrolne nie jest ograniczony i jest dość intensywny.

O tym na antenie programu „Jedini Nowyny” poinformował rzecznik Państwowej Służby Granicznej Ukrainy Andrij Demczenko, przekazuje Ukrinform.

„Na granicy polsko-ukraińskiej sytuacja jest w tej chwili opanowana, wszystkie zablokowane kierunki zostały już odblokowane... Ruch jest już dość intensywny. Przykładowo, jeśli przez największy kierunek infrastrukturalny punktu kontrolnego Jagodzin, podczas blokady w obu kierunkach granicę przekroczyło 100-150 ciężarówek, a liczba przekroczeń w ciągu ostatniej doby przekroczyła 1100 ciężarówek” – powiedział Demczenko.

Według niego ruch odbywa się także przez punkty kontrolne „Rawa-Ruska” i „Krakowiec”.

Od dzisiejszego ranka przy wszystkich czterech odblokowanych punktach kontrolnych są kolejki, są one jednak znacznie mniejsze. „We wszystkich czterech kierunkach w kolejce stoi 1100 ciężarówek... Ale przy takim natężeniu kolejka nie będzie tak długa” – dodał Demczenko.

W kierunku punktu kontrolnego Użhorod na granicy ze Słowacją stoi w kolejce 420 ciężarówek. Na granicy z Węgrami – na punkcie kontrolnym Cisa – stoi nieco ponad 500 ciężarówek, ale to zdaniem Demczenko efekt wcześniejszych prób blokowania przejść, kiedy kierowcy szukali możliwości przekroczenia granicy.

Jak podaje Ukrinform, 6 listopada polscy przewoźnicy rozpoczęli blokowanie ruchu ciężarówek w pobliżu punktów kontrolnych na granicy z Ukrainą. Wśród głównych żądań jest przywrócenie praktyki zezwoleń dla ukraińskich przewoźników, anulowanych umową z Unią Europejską do 30 czerwca 2024 roku.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-