Mechanizm Ukraine Facility pomoże przyciągnąć dodatkowe inwestycje o wartości 30 miliardów dolarów - Ministerstwo Gospodarki

Mechanizm Ukraine Facility pomoże przyciągnąć dodatkowe inwestycje o wartości 30 miliardów dolarów - Ministerstwo Gospodarki

Ukrinform
Mechanizm inwestycyjny w ramach Instrumentu na rzecz Ukrainy przyczyni się do przyciągnięcia dodatkowych inwestycji o wartości co najmniej 30 miliardów dolarów w ciągu najbliższych czterech lat poprzez udzielenie gwarancji międzynarodowym organizacjom finansowym.

Jak podaje Ukrinform, powołując się na służbę prasową Ministerstwa Gospodarki, o tym podczas panelu dyskusyjnego „Prezesi dla Ukrainy” oraz podczas spotkania z przedstawicielami holdingu bankowego poinformowała Pierwsza Wicepremier Ukrainy – Minister Gospodarki Julia Swyridenko. J.P. Morgan i prezesi globalnych firm na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

„Jedną z najważniejszych lekcji płynących z ubiegłego roku jest to, że wojna nie jest embargiem inwestycyjnym. W 2023 roku wzrósł łączny wolumen bezpośrednich inwestycji zagranicznych na Ukrainie, a w tym i przyszłym roku planujemy zwiększyć ich wolumen do wskaźników przedwojennych” – powiedziała Swyridenko.

Według niej w tym roku Ukraina nadal poprawia klimat inwestycyjny, aby jak największa liczba inwestorów weszła na rynek krajowy.

„Rozbudowujemy architekturę ubezpieczeń od ryzyka politycznego i wojennego za pośrednictwem międzynarodowych organizacji finansowych oraz zagranicznych i ukraińskich agencji kredytów eksportowych. Dodatkowo w tym roku uruchomiliśmy ubezpieczenie statków od ryzyka wojennego. Trwają także prace nad poprawą obrony powietrznej naszych miast, wsi, infrastruktury krytycznej, portów i infrastruktury eksportowej” – powiedziała Swyridenko.

Dodała, że ​​Ukraina także kontynuuje wdrażanie reform ważnych dla sprawnego funkcjonowania biznesu i stwarza dodatkowe możliwości inwestycyjne.

„Mechanizm inwestycyjny w ramach Instrumentu na rzecz Ukrainy przyczyni się do pozyskania co najmniej 30 miliardów dolarów USA dodatkowych inwestycji w ciągu najbliższych czterech lat poprzez udzielenie gwarancji międzynarodowym organizacjom finansowym. Ponadto pracujemy nad uruchomieniem Funduszu Rozwoju Ukrainy, który będzie miał na celu realizację znaczących kapitałochłonnych projektów inwestycyjnych na rzecz odbudowy Ukrainy” – podkreśliła wicepremier.

Jak informowaliśmy, według prognoz Ministerstwa Gospodarki, wzrost PKB Ukrainy w 2024 roku ma wynieść 4,6%. Inwestycje w 2024 r. w porównaniu do 2023 r. wzrosną o 29,6%, co będzie stanowić największy dodatni wkład wśród składowych wzrostu PKB.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-