Od początku wojny na pełną skalę Dania przekazała Ukrainie pomoc rzędu 3 miliardów dolarów

Od początku wojny na pełną skalę Dania przekazała Ukrainie pomoc rzędu 3 miliardów dolarów

Ukrinform
Całkowita kwota pomocy wojennej udzielonej Ukrainie przez Danię od początku wojny wynosi około 3 miliardy dolarów.

Jak podawał Ukrinform, powołując się na Ministerstwo Gospodarki Ukrainy, poinformowała o tym wiceminister gospodarki Nadia Bigun podczas spotkania z duńską delegacją pod przewodnictwem Ministra Rozwoju Międzynarodowego i Globalnej Polityki Klimatycznej Danii Dana Jorgensena.

„Doceniamy wysiłki Danii mające na celu wsparcie naszego kraju w odparciu rosyjskiej inwazji na pełną skalę. Całkowita kwota pomocy wojskowej udzielonej przez Danię od początku wojny wynosi około 3 miliardy dolarów. Dzięki wsparciu międzynarodowemu Ukrainie udało się utrzymać względną stabilność makroekonomiczną” – powiedział Bigun.

Ministerstwo Gospodarki podkreśliło, że Ukraina jest zainteresowana pogłębieniem partnerstwa biznesowego z Danią w celu szybkiego ożywienia i rozwoju gospodarczego. Podczas spotkania, które odbyło się 12 stycznia, oba kraje omówiły programy wsparcia prywatnego biznesu i sektora społecznego Ukrainy, a także mechanizmy przyciągania inwestycji na odbudowę kraju.

Uczestnicy spotkania poruszyli także kwestię humanitarnego rozminowywania.

Strona ukraińska zaprosiła duński biznes do aktywnego udziału w realizacji projektów na Ukrainie i inwestowania w odbudowę kraju.

Jak informowaliśmy, premier Danii Mette Frederiksen przedstawiła 14 grudnia parlamentowi nowy pakiet wsparcia dla Ukrainy w wysokości 1 miliarda euro.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-