MFW ocenia możliwość konfiskaty zamrożonych rosyjskich aktywów

MFW ocenia możliwość konfiskaty zamrożonych rosyjskich aktywów

Ukrinform
MFW uważa, że ​​decyzje o konfiskacie rosyjskiego majątku powinny podejmować kraje, w których znajdują się zamrożone fundusze Federacji Rosyjskiej, i monitoruje dyskusje, aby ocenić możliwy wpływ takich decyzji na międzynarodowy system finansowy.

Tak w czwartek na pytanie korespondenta Ukrinformu w Waszyngtonie odpowiedziała Julia Kozak, dyrektor Departamentu Komunikacji MFW.

„Przede wszystkim muszę powiedzieć, że wszelkie decyzje związane z konfiskatą rosyjskiego majątku lub nałożeniem podatków na udział w tym majątku muszą być podejmowane na szczeblu odpowiednich władz krajów (w których zamrożone aktywa rosyjskiego mieszczą się Federacje – red.)” – zauważyła przedstawicielka Funduszu.

Zauważyła także, że MFW monitoruje obecne dyskusje, aby ocenić „potencjalne konsekwencje gospodarcze dla któregokolwiek z krajów członkowskich (fundusz – red.) lub konsekwencje dla międzynarodowego systemu walutowego”. Jej zdaniem oceny MFW będą zależeć od tego, jakie konkretne działania podejmą te kraje.

Jak podawał Ukrinform, administracja prezydenta USA Joe Bidena sygnalizuje poparcie dla projektu ustawy, która umożliwiłaby konfiskatę zamrożonych rosyjskich aktywów o wartości około 300 miliardów dolarów i przeznaczenie tych środków na odbudowę Ukrainy.

Tymczasem, jak donoszą zachodnie media, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania aktywnie współpracują z innymi krajami w Europie, aby ten krok był możliwy. Dzieje się to w kontekście obaw, że konfiskata suwerennych aktywów Federacji Rosyjskiej może podważyć zaufanie do międzynarodowego systemu finansowego. Oczekuje się, że w lutym przywódcy krajów G7 omówią prawne możliwości konfiskaty majątku Federacji Rosyjskiej, biorąc pod uwagę kierowane do Kremla żądania zaprzestania wojny, a także zadośćuczynienia za szkody wyrządzone Ukrainie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-