Nie tylko Rheinmetall: kolejna niemiecka firma zbrojeniowa buduje centrum serwisowe na Ukrainie

Nie tylko Rheinmetall: kolejna niemiecka firma zbrojeniowa buduje centrum serwisowe na Ukrainie

Ukrinform
Niemiecka firma zbrojeniowa Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft buduje na Ukrainie centrum naprawy pojazdów opancerzonych.

Poseł Bundestagu Markus Faber ogłosił to w serwisie społecznościowym X, podaje Ukrinform.

„Na zachodzie Ukrainy FFG – Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft – buduje centrum napraw pojazdów opancerzonych wymagających naprawy, np. (czołgów – przyp. red.) Leopard 1, które dostarczyła” – napisał polityk Wolnej Partii Demokratycznej.

Według niego oznacza to dla Ukrainy ogromny wzrost efektywności, gdyż w przyszłości nie będzie już potrzeby kosztownego i czasochłonnego transportu uszkodzonego sprzętu za granicę, a wojsko będzie mogło szkolić swoich mechaników bezpośrednio na miejsce.

Faber odwiedził teren przyszłego centrum i twierdzi, że „pieniądze niemieckich podatników są wykorzystywane mądrze”. Liberalny poseł podziękował FFG Ukraine za zrozumienie i konstruktywną pracę.

Warto podkreślić, że Faber konsekwentnie opowiada się za zwiększeniem pomocy wojskowej dla Ukrainy. Dzień wcześniej na portalu społecznościowym X napisał, że Niemcy powinny przekazać Siłom Zbrojnym rakiety Taurus, które będą w stanie zmniejszyć zdolności ofensywne agresora. Przypomniał, że od połowy ubiegłego roku brytyjska Storm Shadow pomaga tym, którzy zostali zaatakowani podczas agresywnej wojny Putina. „Od połowy ubiegłego roku ktoś w biurze kanclerza nie może znaleźć pieczątki zezwalającej na eksport – aby zrobić to samo, co Brytyjczycy i Francuzi”.

„Powrót wojsk okupacyjnych do domu jest podstawą pokoju. Ukraińcy mogą zmotywować okupantów do powrotu do domu jedynie poprzez presję militarną. Taaurus pomógł wytworzyć tę presję. Porozmawiajmy z Putinem w języku, który on rozumie” – napisał poseł.

Jak informowaliśmy, wielki producent uzbrojenia z Niemiec, Rheinmetall, planuje także budowę własnych obiektów przemysłowych na Ukrainie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-