Do 25000 euro na własny biznes: UE i rząd Niemiec przekażą dotacje 30 ukraińskim firmom

Do 25000 euro na własny biznes: UE i rząd Niemiec przekażą dotacje 30 ukraińskim firmom

Ukrinform
W ramach programu EU4Business 30 ukraińskich firm otrzyma dotacje na łączną kwotę 750000 euro na rozwój własnego biznesu.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowała służba prasowa Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy w Telegramie.

„Nawet 25000 euro na rozwój własnego biznesu – zwycięzcy programu otrzymają takie dotacje od EU4Business. Są to przedsiębiorstwa, które pracują nad innowacyjnymi produktami i usługami lub aktywnie rozwijają działalność eksportową. Łączny fundusz dotacji wynosi 750000 euro” – czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że firmy są zlokalizowane w 12 obwodach Ukrainy. Kobiety założyły lub prowadzą 27% firm, które wygrały w konkursie.

Przedsiębiorcy muszą wykorzystać środki z dotacji do 31 marca.

Jak informowaliśmy, dotacje przyznawane są w ramach programu EU4Business, który jest współfinansowany przez Unię Europejską i rząd Niemiec, a realizowany przez niemiecką spółkę federalną Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-