Ministerstwo Finansów uplasowało OWDP na 15 miliardów hrywien

Ministerstwo Finansów uplasowało OWDP na 15 miliardów hrywien

Ukrinform
21 listopada 2023 roku Ministerstwo Finansów Ukrainy w wyniku aukcji na plasowanie krajowych państwowych obligacji pożyczkowych (OWDP) zasiliło budżet państwa prawie 15 miliardami hrywien.

Jak podaje Ukrinform, służba prasowa Ministerstwa Finansów poinformowała o tym na Facebooku.

„Dzisiaj Ministerstwo Finansów uplasowało obligacje na kwotę prawie 15 miliardów hrywien” – czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że Ministerstwo Finansów zaoferowało inwestorom obligacje skarbowe denominowane w hrywnie: 2,752 mld UAH przy oprocentowaniu 16,79% ze spłatą w ciągu 8 miesięcy; 3,050 mld UAH pod 17,8% ze spłatą w 1,9 roku oraz 2,289 mld UAH ze stawką 18,7% ze spłatą w 3,3 roku.

Ministerstwo zaoferowało także inwestorom dolarowe OWDP - 191 mln dolarów ze stawką 4,66% ze spłatą w ciągu 1 roku.

Jak podawał Ukrinform, Ministerstwo Finansów wyemitowało nowe obligacje wojenne o wartości 3,5 miliarda hrywien pod nazwą „Ewpatoria”, które każdy obywatel może teraz kupić w aplikacji Dyja. Średnia rentowność na przetargach pierwotnych dla tych obligacji wynosi 18,31%


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-