Od początku roku kwota depozytów klientów indywidualnych w bankach wzrosła o 91 miliardów hrywien

Od początku roku kwota depozytów klientów indywidualnych w bankach wzrosła o 91 miliardów hrywien

Ukrinform
Łączna kwota depozytów osób fizycznych (w tym przedsiębiorców indywidualnych) w ukraińskich bankach za okres styczeń-październik 2023 r. wzrosła o ponad 91 mld UAH i na dzień 1 listopada wyniosła 1142,6 mld UAH.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowała służba prasowa Funduszu Gwarancyjnego.

„Według stanu na 1 listopada 2023 r. łączna kwota depozytów osób fizycznych (w tym indywidualnych przedsiębiorców) w ukraińskich bankach wyniosła 1142,6 mld hrywien. Od początku roku wzrosła o ponad 91 mld hrywien” – podaje wiadomość.

Z ogólnej kwoty depozytów osób fizycznych na początek listopada: depozyty w walucie krajowej – 733,2 mld UAH, depozyty w walucie obcej – 409,4 mld UAH.

Udział FOP w strukturze deponentów na dzień 1 listopada 2023 r. wyniosła 3,2%, a kwota ich depozytów wyniosła 132,9 mld UAH (11,6% ogólnej kwoty depozytów). Informujemy, że depozyty przedsiębiorców indywidualnych objęte są gwarancjami Funduszu od dnia 1 stycznia 2017 r.

Jak podawał Ukrinform, według stanu na dzień 1 stycznia 2023 r. łączna kwota depozytów osób fizycznych (w tym indywidualnych przedsiębiorców) w ukraińskich bankach wynosiła 1051,5 mld UAH, wzrost w roku 2022 wyniósł 375,9 mld UAH, czyli 55,6%.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-