W ciągu tygodnia NBU sprzedał na rynku międzybankowym 721 mln dolarów

W ciągu tygodnia NBU sprzedał na rynku międzybankowym 721 mln dolarów

Ukrinform
W zeszłym tygodniu Narodowy Bank Ukrainy sprzedał na międzybankowym rynku walutowym 721,15 mln dolarów USA.

Jak podaje Ukrinform, takie wyniki interwencji walutowych publikowane są na stronie internetowej Narodowego Banku Ukrainy.

Według wyników interwencji walutowych, w dniach 13–17 listopada 2023 r. NBU sprzedał na międzybankowym rynku walutowym 721,15 mln dolarów, a także kupił 0,5 mln dolarów.

W sumie od początku 2023 roku Narodowy Bank Ukrainy sprzedał na rynku międzybankowym 24,287 mld dolarów i kupił 212,38 mln dolarów.

Jak informowaliśmy, w 2022 roku Narodowy Bank sprzedał na rynku międzybankowym 26,38 miliarda dolarów USA i 1,789 miliarda euro, a także kupił 3,27 miliarda dolarów USA i 110,97 mln euro.

Od dnia 3 października Narodowy Bank Ukrainy ogłosił przejście na system zarządzanej elastyczności kursu walutowego. Jednocześnie, jak wyjaśniał szef NBU Andrij Pyszny, Narodowy Bank nie pozwala, aby kurs „płynął swobodnie”; regulator będzie w dalszym ciągu monitorował sytuację na międzybankowym rynku walutowym.

Stały kurs wymiany 36,5686 UAH za dolara amerykańskiego obowiązywał na Ukrainie od końca lipca 2022 r. do 3 października 2023 r.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-