Potrzeby Ukrainy w tym roku wynoszą 45 miliardów dolarów: szef NBU powiedział, ile już otrzymano

Potrzeby Ukrainy w tym roku wynoszą 45 miliardów dolarów: szef NBU powiedział, ile już otrzymano

Ukrinform
Obecnie nie następuje zmniejszenie wsparcia finansowego dla Ukrainy.

Jak podał Ukrinform, szef Narodowego Banku Ukrainy Andrij Pyszny oświadczył to w wywiadzie dla międzynarodowego pisma „The Banker”.

„Oczywiście monitorujemy sytuację w krajach-darczyńcach i naturalne jest, że jesteśmy zaniepokojeni. Od początku roku Ukraina otrzymała wsparcie finansowe o wartości ponad 35 miliardów dolarów. Nasze potrzeby do końca roku wynoszą 45 miliardów dolarów. Oczekujemy, że wszystkie te środki trafią na Ukrainę i zostaną znalezione wszystkie niezbędne rozwiązania” – powiedział.

Pyszny wyraził także pewność, że zamrożone przez kraje zachodnie aktywa Rosyjskiego Banku Centralnego o wartości 300 miliardów dolarów zostaną wykorzystane do odbudowy Ukrainy.

„Debata na temat podstaw prawnych transferu rosyjskiego majątku na Ukrainę trwa, ale w ostatnim czasie nasiliła się dyskusja na temat przekazywania Ukrainie dochodów uzyskanych z rosyjskiego majątku pozostającego w obrocie. Ukraińscy dyplomaci i prawnicy ciężko nad tym pracują” – powiedział szef NBU.

Jak podawał Ukrinform, w październiku przywódcy UE zatwierdzili plany wykorzystania wpływów z zamrożonych rosyjskich aktywów znajdujących się w Europejskim Międzynarodowym Centralnym Depozycie Papierów Wartościowych Euroclear w Brukseli na pomoc Ukrainie. Oczekuje się, że Komisja Europejska przedstawi wnioski legislacyjne w grudniu.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-