Potrzeby Ukrainy w tym roku wynoszą 45 miliardów dolarów: szef NBU powiedział, ile już otrzymano

Potrzeby Ukrainy w tym roku wynoszą 45 miliardów dolarów: szef NBU powiedział, ile już otrzymano

Ukrinform
Obecnie nie następuje zmniejszenie wsparcia finansowego dla Ukrainy.

Jak podał Ukrinform, szef Narodowego Banku Ukrainy Andrij Pyszny oświadczył to w wywiadzie dla międzynarodowego pisma „The Banker”.

„Oczywiście monitorujemy sytuację w krajach-darczyńcach i naturalne jest, że jesteśmy zaniepokojeni. Od początku roku Ukraina otrzymała wsparcie finansowe o wartości ponad 35 miliardów dolarów. Nasze potrzeby do końca roku wynoszą 45 miliardów dolarów. Oczekujemy, że wszystkie te środki trafią na Ukrainę i zostaną znalezione wszystkie niezbędne rozwiązania” – powiedział.

Pyszny wyraził także pewność, że zamrożone przez kraje zachodnie aktywa Rosyjskiego Banku Centralnego o wartości 300 miliardów dolarów zostaną wykorzystane do odbudowy Ukrainy.

„Debata na temat podstaw prawnych transferu rosyjskiego majątku na Ukrainę trwa, ale w ostatnim czasie nasiliła się dyskusja na temat przekazywania Ukrainie dochodów uzyskanych z rosyjskiego majątku pozostającego w obrocie. Ukraińscy dyplomaci i prawnicy ciężko nad tym pracują” – powiedział szef NBU.

Jak podawał Ukrinform, w październiku przywódcy UE zatwierdzili plany wykorzystania wpływów z zamrożonych rosyjskich aktywów znajdujących się w Europejskim Międzynarodowym Centralnym Depozycie Papierów Wartościowych Euroclear w Brukseli na pomoc Ukrainie. Oczekuje się, że Komisja Europejska przedstawi wnioski legislacyjne w grudniu.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-