Szmyhal rozmawiał z Cameronem o wsparciu ukraińskiego eksportu i konfiskacie rosyjskich aktywów

Szmyhal rozmawiał z Cameronem o wsparciu ukraińskiego eksportu i konfiskacie rosyjskich aktywów

zdjęcie
Ukrinform
Premier Denys Szmyhal rozmawiał z nowo mianowanym szefem brytyjskiego MSZ Davidem Cameronem na temat wsparcia ukraińskiego eksportu oraz kwestii konfiskaty zamrożonych rosyjskich aktywów na potrzeby ożywienia gospodarczego Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, wspomniano o tym w poście szefa rządu w Telegramie.

„Cieszę się, że mogę powitać w Kijowie nowego szefa brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Davida Camerona. Pierwsza międzynarodowa wizyta ministra złożona właśnie na Ukrainie świadczy o wysokim i niezaprzeczalnym poziomie wsparcia ze strony rządu brytyjskiego” – zauważył Szmyhal.

Według niego na spotkaniu strony poruszyły tematy wsparcia militarnego, finansowego i sankcyjnego.

„Szczególną uwagę zwrócono na kwestię konfiskaty zamrożonego rosyjskiego majątku na potrzeby odbudowy Ukrainy. Rozmawiano także o wsparciu dla ukraińskiego eksportu. W szczególności ubezpieczenia od ryzyka działań wojennych. Symboliczne jest, że to właśnie z brytyjskimi firmami rząd Ukrainy stworzył nowy mechanizm ubezpieczenia statków. Liczymy na rozwój współpracy w tym kierunku” – dodał Szmyhal.

Premier podziękował także Wielkiej Brytanii za szkolenie ukraińskich żołnierzy.

„Liczymy na dalsze wsparcie naszego kraju na drodze do NATO” – dodał szef ukraińskiego rządu.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z nowo mianowanym Sekretarzem Stanu do Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Davidem Cameronem, omówili wzmocnienie ukraińskiej obrony powietrznej, „zbożowe korytarze” i realizację Formuły Pokoju.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-