Ministerstwo Finansów uplasowało OWDP na kwotę 9 miliardów UAH

Ministerstwo Finansów uplasowało OWDP na kwotę 9 miliardów UAH

Ukrinform
14 listopada 2023 r. Ministerstwo Finansów Ukrainy w drodze aukcji krajowych obligacji pożyczkowych państwa (OWDP) zasiliło budżet państwa kwotą 9,114 mld UAH.

Jak podaje Ukrinform, służba prasowa Ministerstwa Finansów poinformowała o tym na Facebooku.

„Dzisiaj Ministerstwo Finansów uplasowało obligacje na kwotę ponad 9 miliardów hrywien” – czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że Ministerstwo Finansów zaoferowało inwestorom obligacje skarbowe denominowane w hrywnie: 2,74 mld UAH pod 16,89% ze spłatą w ciągu 8 miesięcy; 2,843 mld UAH z oprocentowaniem 17,78% ze spłatą w ciągu 1,6 roku oraz 3,529 mld UAH pod 18,79% ze spłatą w 3,3 roku.

Jak podaje Ukrinform, Ministerstwo Finansów wyemitowało nowe obligacje wojenne o wartości 3,5 miliarda hrywien, zwane „Ewpatoria”, które każdy obywatel może teraz nabyć w aplikacji „Dyja”. Średnia rentowność na przetargach pierwotnych dla tych obligacji wynosi 18,31%.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-