Ministerstwo Finansów uplasowało OWDP na kwotę 9 miliardów UAH

Ministerstwo Finansów uplasowało OWDP na kwotę 9 miliardów UAH

Ukrinform
14 listopada 2023 r. Ministerstwo Finansów Ukrainy w drodze aukcji krajowych obligacji pożyczkowych państwa (OWDP) zasiliło budżet państwa kwotą 9,114 mld UAH.

Jak podaje Ukrinform, służba prasowa Ministerstwa Finansów poinformowała o tym na Facebooku.

„Dzisiaj Ministerstwo Finansów uplasowało obligacje na kwotę ponad 9 miliardów hrywien” – czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że Ministerstwo Finansów zaoferowało inwestorom obligacje skarbowe denominowane w hrywnie: 2,74 mld UAH pod 16,89% ze spłatą w ciągu 8 miesięcy; 2,843 mld UAH z oprocentowaniem 17,78% ze spłatą w ciągu 1,6 roku oraz 3,529 mld UAH pod 18,79% ze spłatą w 3,3 roku.

Jak podaje Ukrinform, Ministerstwo Finansów wyemitowało nowe obligacje wojenne o wartości 3,5 miliarda hrywien, zwane „Ewpatoria”, które każdy obywatel może teraz nabyć w aplikacji „Dyja”. Średnia rentowność na przetargach pierwotnych dla tych obligacji wynosi 18,31%.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-