Ukraina czeka na pozytywną decyzję zarządu MFW w sprawie transzy o wartości 900 mln dolarów - Szmyhal

Ukraina czeka na pozytywną decyzję zarządu MFW w sprawie transzy o wartości 900 mln dolarów - Szmyhal

Ukrinform
Ukraina czeka na pozytywną decyzję Zarządu Międzynarodowego Funduszu Walutowego w sprawie dalszego wydzielenia transzy w wysokości 900 mln dolarów.

Powiedział to premier Ukrainy Denys Szmyhal we wtorek na posiedzeniu rządu, informuje korespondent Ukrinformu.

„...wynik negocjacji z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w sprawie rewizji programu finansowania. Obecnie osiągnięto porozumienie na poziomie ekspertów, czekamy na pozytywną decyzję zarządu MFW w sprawie dalszego wydzielenia transzy w wysokości 900 mln dolarów” – powiedział Szmyhal.

Według niego dla naszego państwa fundamentalne znaczenie ma wykazanie ożywienia gospodarczego. To sygnał dla partnerów, że ich wsparcie daje konkretne rezultaty.

Premier przypomniał także, że Rada Najwyższa przyjęła już budżet państwa na przyszły rok. „Mimo dotkliwych konsekwencji wojny, z pewnym optymizmem patrzymy w przyszłość. W tym roku PKB Ukrainy wzrośnie o ponad 4%, a w przyszłym roku przewidujemy wzrost o 4,6%. To uwzględnia ryzyko działań wojennych” – podkreślił.

Ważne jest – podkreślił Szmyhal – że prognozy rządu są skorelowane z ocenami międzynarodowych instytucji finansowych. W szczególności MFW zwraca uwagę na stabilność ukraińskiej gospodarki i przewiduje jej wzrost w latach 2023 i 2024.

Jak podawał Ukrinform, 9 listopada Rada Najwyższa przyjęła w drugim czytaniu projekt ustawy nr 10000 „O budżecie państwa Ukrainy na rok 2024” w całości, z częścią dochodową wynoszącą 1,768 bln hrywien i wydatkami na poziomie o wartości 3,35 biliona hrywien.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-