„Gospodarka, której nie da się zatrzymać”: forum biznesowe obwodu kijowskiego zgromadziło ponad 400 przedsiębiorców z regionu

„Gospodarka, której nie da się zatrzymać”: forum biznesowe obwodu kijowskiego zgromadziło ponad 400 przedsiębiorców z regionu

zdjęcie
Ukrinform
W ciągu ostatniego roku liczba przedsiębiorców w obwodzie kijowskim wzrosła o 6 tys. osób.

O wynikach forum biznesowego „Gospodarka, której nie da się zatrzymać” na Facebooku poinformował szef Kijowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Rusłan Krawczenko – podaje Ukrinform.

„Mimo wszystkich wyzwań obwód kijowski jest jednym z pięciu wiodących regionów atrakcyjnych dla biznesu. Okupanci zniszczyli i uszkodzili ponad 700 podmiotów gospodarczych. Mimo to od początku roku wzrosła ogólna liczba przedsiębiorców w regionie o 6000. 76 – przeniesiono do obwodu kijowskiego ze stref działań wojennych. Nie tylko likwidujemy szkody spowodowane okupacją, ale także rozwijamy i otwieramy nowe biznesy” – podkreślił.

Krawczenko zauważył, że na forum biznesowym odbywającym się w obwodzie kijowskim zgromadziło się ponad 400 przedsiębiorców z regionu, przedstawicieli rządu, parlamentu i władz lokalnych. Szef Kijowskiej OWA stwierdził, że wojna wyrządziła kolosalne zniszczenia w obwodzie kijowskim i obecnie środki kierowane są na odbudowę regionu.

„Wspieraniu rolnictwa, handlu i przemysłu przetwórczego pomagają programy wsparcia przedsiębiorców, które realizujemy wspólnie z rządem. Przykładowo w ramach programu „Dostępne pożyczki 5-7-9%” udostępniamy środki kredytowe dla przedsiębiorstw. Na ten program  wydano już 400 mln hrywien, a łączna kwota portfela kredytowego wynosi 15,7 mld hrywien” – podkreślił.

Według niego część odsetek jest dodatkowo zwracana przedsiębiorstwom w ramach tego programu wraz z Funduszem Rozwoju Przedsiębiorczości. Z budżetu regionalnego przeznaczono na ten cel łącznie 15 mln UAH, z czego 4,2 mln UAH trafiło już na pokrycie rat kredytowych 111 przedsiębiorstw.

Jednocześnie, dzięki rządowemu programowi „Własny biznes”, od początku roku przyznano przedsiębiorcom z obwodu kijowskiego 341 mikrograntów na kwotę ponad 80 mln UAH. Krawczenko zauważył, że stworzy to prawie 800 nowych miejsc pracy.

„Przemysł przetwórczy jest ważny dla regionu, dlatego wspieramy go na wszelkie możliwe sposoby. W ramach programu Nowy Poziom, od początku istnienia programu eRobota, 45 przedsiębiorstw przemysłu przetwórczego obwodu kijowskiego otrzymało dotacje w wysokości prawie 250 milionów hrywien” – dodał.

Jak podawał Ukrinform, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju rozszerzy finansowanie projektów na Ukrainie - producentów sprzętu do rozminowywania gruntów rolnych, ubezpieczenia ryzyka wojennego, a także akcji kredytowej dla realnego sektora gospodarki.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-