Ukraina dołączyła do Rady Gubernatorów MAEA

Ukraina dołączyła do Rady Gubernatorów MAEA

Ukrinform
Ukraina dołączyła do Rady Gubernatorów MAEA na lata 2023–2025.

Poinformował o tym prezydent Wołodymyr Zełenski w portalu społecznościowym X – podaje Ukrinform.

„Ukraina dołączyła do Rady Gubernatorów MAEA na lata 2023-2025. Dziękuję każdemu krajowi, który poparł nasz wniosek” – napisał.

Prezydent podkreślił, że Ukraina pozostaje wiarygodnym partnerem międzynarodowym w dziedzinie energii atomowej i obiecał dołożyć wszelkich starań, aby wzmocnić ważną rolę MAEA oraz wzmocnić bezpieczeństwo nuklearne.

„Musimy współpracować – wszyscy na świecie, którzy cenią bezpieczeństwo – aby położyć kres wszelkiego rodzaju szantażowi nuklearnemu, który Rosja stara się uczynić normą. Należy zagwarantować bezpieczeństwo nuklearne i radiacyjne” – dodał Zełenski.

Jak podawał Ukrinform, w lutym Ukraina zgłosiła swoją kandydaturę do Rady Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) na lata 2023-2025.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-