Komisja Europejska wzywa Polskę, Węgry i Słowację do konstruktywnego podejścia do ukraińskiego zboża

Komisja Europejska wzywa Polskę, Węgry i Słowację do konstruktywnego podejścia do ukraińskiego zboża

Ukrinform
Komisja Europejska wezwała Polskę, Węgry i Słowację do konstruktywnej postawy po tym, jak jednostronnie ogłosiły, że będą kontynuować zakaz importu zbóż z Ukrainy pomimo decyzji Komisji Europejskiej o zniesieniu zakazu na szczeblu europejskim.

Jak podał Ukrinform, poinformował o tym Reuters.

„Wiemy o zapowiedzi niektórych państw członkowskich w sprawie jednostronnych działań (w sprawie zakazu importu zboża z Ukrainy – przyp. red.). Teraz ważne jest, aby wszystkie kraje działały w duchu kompromisu i konstruktywnie współdziałały” – powiedziała w niedzielę rzeczniczka Komisji Europejskiej.

Polska, Słowacja i Węgry ogłosiły w piątek, że pomimo decyzji Komisji Europejskiej utrzymają własne ograniczenia w imporcie ukraińskiego zboża.

„Obecnie koncentrujemy się na tym, aby nowy system, który niedawno ogłosiliśmy, zaczął działać” – powiedziała rzeczniczka Komisji Europejskiej, dodając, że poniedziałkowe spotkanie z przedstawicielami wszystkich zainteresowanych krajów UE będzie okazją do dalszej dyskusji na ten temat.

Jak informowaliśmy, w maju 2023 r. Komisja Europejska pod naciskiem tych krajów zakazała importu pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika z Ukrainy do Bułgarii, Węgier, Polski, Słowacji i Rumunii. 5 czerwca zakaz został przedłużony do 15 września 2023 roku.

15 września Komisja Europejska ogłosiła, że ​​Unia Europejska nie rozszerzy tymczasowych ograniczeń w eksporcie ukraińskiego zboża na pięć sąsiadujących krajów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-