Komisja Europejska wzywa Polskę, Węgry i Słowację do konstruktywnego podejścia do ukraińskiego zboża

Komisja Europejska wzywa Polskę, Węgry i Słowację do konstruktywnego podejścia do ukraińskiego zboża

Ukrinform
Komisja Europejska wezwała Polskę, Węgry i Słowację do konstruktywnej postawy po tym, jak jednostronnie ogłosiły, że będą kontynuować zakaz importu zbóż z Ukrainy pomimo decyzji Komisji Europejskiej o zniesieniu zakazu na szczeblu europejskim.

Jak podał Ukrinform, poinformował o tym Reuters.

„Wiemy o zapowiedzi niektórych państw członkowskich w sprawie jednostronnych działań (w sprawie zakazu importu zboża z Ukrainy – przyp. red.). Teraz ważne jest, aby wszystkie kraje działały w duchu kompromisu i konstruktywnie współdziałały” – powiedziała w niedzielę rzeczniczka Komisji Europejskiej.

Polska, Słowacja i Węgry ogłosiły w piątek, że pomimo decyzji Komisji Europejskiej utrzymają własne ograniczenia w imporcie ukraińskiego zboża.

„Obecnie koncentrujemy się na tym, aby nowy system, który niedawno ogłosiliśmy, zaczął działać” – powiedziała rzeczniczka Komisji Europejskiej, dodając, że poniedziałkowe spotkanie z przedstawicielami wszystkich zainteresowanych krajów UE będzie okazją do dalszej dyskusji na ten temat.

Jak informowaliśmy, w maju 2023 r. Komisja Europejska pod naciskiem tych krajów zakazała importu pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika z Ukrainy do Bułgarii, Węgier, Polski, Słowacji i Rumunii. 5 czerwca zakaz został przedłużony do 15 września 2023 roku.

15 września Komisja Europejska ogłosiła, że ​​Unia Europejska nie rozszerzy tymczasowych ograniczeń w eksporcie ukraińskiego zboża na pięć sąsiadujących krajów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-