W budżecie na 2024 rok na obronność zostaną przeznaczone dodatkowe 303 miliardy – poseł

W budżecie na 2024 rok na obronność zostaną przeznaczone dodatkowe 303 miliardy – poseł

Ukrinform
Budżet na 2024 rok wzrośnie o 317 miliardów hrywien, z czego 303 miliardy zostaną dodatkowo przeznaczone na obronność.

Poinformował o tym poseł frakcji parlamentarnej „Głos” Jarosław Żelezniak na antenie programu „Ukrinform: wieczorny stream”.

„Budżet wzrośnie o 317 miliardów, z czego 303 na obronę” – powiedział.

Jednocześnie poseł poinformował, że z 303 miliardów hrywien 195 przeznaczono na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ponadto zauważył, że jeśli obecnie wydatki na zdolności obronne Ukrainy wyniosą 1,6 bln hrywien, to w przyszłym roku mogą sięgnąć 1,9 bln hrywien.

Parlamentarzysta wyjaśnił także, że zwiększenie wydatków budżetu państwa nastąpi poprzez zaciąganie pożyczek wewnętrznych i redystrybucję środków.

Jednocześnie Żelezniak podkreślił, że priorytetowymi sektorami w przyszłym roku budżetowym będą wydatki na obronność, świadczenia socjalne i odbudowę.

Jak podaje Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że w budżecie na rok 2024 na bezpieczeństwo i obronę przeznaczono nie mniej niż 1,6 biliona hrywien.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-