Rosyjskie ataki na ukraińskie porty uszkodziły 105 obiektów infrastruktury

Rosyjskie ataki na ukraińskie porty uszkodziły 105 obiektów infrastruktury

Ukrinform
Od 18 lipca, kiedy wygasła „umowa zbożowa”, w wyniku rosyjskich ataków na Ukrainie uszkodzonych zostało 105 obiektów infrastruktury portowej.

Poinformował o tym na Facebooku wicepremier ds. odbudowy – minister rozwoju wspólnotowego, terytoriów i infrastruktury Oleksandr Kubrakow, przekazuje Ukrinform.

„Od 18 lipca w wyniku rosyjskich ataków na porty Ukrainy uszkodzonych i częściowo zniszczonych zostało 105 obiektów infrastruktury portowej” – czytamy w komunikacie.

W szczególności podczas ataku dronów wroga w nocy 13 września w portach Reni i Izmail w obwodzie odeskim uszkodzone zostały budynki administracyjne, magazyny ładunków zbożowych, zbiorniki do przechowywania ropy i pojazdy silnikowe.

Kubrakow zauważył także, że ataki na porty dunajskie i blokowanie portów morskich doprowadziły do ​​ograniczenia eksportu ładunków zbożowych do krajów Azji, Afryki i Europy o prawie 3 mln ton miesięcznie.

„Mimo wysiłków agresora zmierzających do ograniczenia potencjału eksportowego porty nadal pracują” – podkreślił wicepremier.

Obecnie porty dunajskie pozostają jedyną drogą wodną dla ukraińskiego eksportu produktów rolnych i muszą być chronione przez potężne systemy obrony powietrznej.

Jak informowaliśmy, w nocy 13 września południe obwodu odeskiego zostało zaatakowane przez kilka grup dronów szturmowych wystrzelonych przez rosyjskie wojsko z regionu Morza Czarnego. Odnotowane szkody w infrastrukturze cywilnej. Rannych zostało siedmiu cywilów, stan dwóch z nich jest poważny.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-