Do końca sezonu grzewczego nie zmienią się ceny gazu, energii cieplnej i ciepłej wody – Szmyhal

Do końca sezonu grzewczego nie zmienią się ceny gazu, energii cieplnej i ciepłej wody – Szmyhal

wideo
Ukrinform
Na Ukrainie ceny gazu, ciepła i ciepłej wody nie zmienią się do końca sezonu grzewczego.

Poinformował o tym premier Denys Szmyhal na posiedzeniu rządu, podaje korespondent Ukrinformu.

„Ceny gazu, ciepła i ciepłej wody nie zmienią się do końca sezonu grzewczego. Kontynuowaliśmy realizację obowiązku użyteczności publicznej na rynku gazu ziemnego, zgodnie z którym dostawcy ciepła będą otrzymywać od Naftohazu wolumeny niebieskiego paliwa po stałej cenie 7,4 UAH za metr sześcienny. To cena preferencyjna, która pozwoli nie podnosić opłat” – powiedział Szmyhal.

Według niego trwa proces zawierania kontraktów między Naftohazem a przedsiębiorstwami ciepłowniczymi. Wnioski złożyło już około 600 producentów ciepła, z większością głównych przedsiębiorstw podpisano umowy na dostawy.

W sumie rząd Ukrainy i państw sojuszniczych przeznaczył 2,3 miliarda dolarów na odbudowę i ochronę energetyki – podkreślił premier.

Jak informowaliśmy, Naftogaz Ukrainy już wcześniej stwierdził, że cena gazu dla ludności od tego przedsiębiorstwa dostarczającego gaz pozostanie niezmieniona co najmniej do 30 kwietnia 2024 roku i wyniesie 7,96 UAH za metr sześcienny (z VAT).


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-