MFW zdecyduje o kolejnej transzy dla Ukrainy pod koniec czerwca

MFW zdecyduje o kolejnej transzy dla Ukrainy pod koniec czerwca

Ukrinform
Na koniec czerwca zaplanowano posiedzenie Rady Wykonawczej MFW w oparciu o wyniki pierwszego przeglądu programu EFR dla Ukrainy i decyzję o przyznaniu kolejnej transzy.

Tak stwierdziła Julia Kozak, dyrektor Departamentu Komunikacji MFW, w odpowiedzi na pytanie własnego korespondenta Ukrinformu.

„Wszystkie ilościowe kryteria wydajności na koniec kwietnia i wzorce strukturalne na koniec maja zostały spełnione. A to otwiera drogę do rozpatrzenia przez Radę Wykonawczą, która jest wstępnie zaplanowana na koniec czerwca” – zaznaczył przedstawiciel Funduszu.

Przypomniała, że ​​otwiera to możliwość przyznania Ukrainie kolejnej transzy w ramach obecnego programu EFR w wysokości około 900 mln dolarów.

Kozak podkreślił również, że ukraińska gospodarka nadal wykazuje niezwykłą odporność. I przynajmniej do ostatniej tragedii związanej z eksplozją Kakhovskaya HPP dynamika wskazywała na stopniowe ożywienie ukraińskiej gospodarki w 2023 roku.

Jak poinformował Ukrinform, pod koniec marca MFW zatwierdził przedłużony program finansowania EFR dla Ukrainy na kwotę 15,6 mld dolarów, obliczoną na 48 miesięcy.

Pierwszy przegląd programu EFR dla Ukrainy odbył się pod koniec maja w Wiedniu.

30 maja MFW i władze ukraińskie ogłosiły, że osiągnęły porozumienie pracownicze w sprawie pomyślnego zakończenia tego przeglądu i przyjęcia zaktualizowanego pakietu środków polityki gospodarczej i finansowej w ramach programu EFR.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-