Rząd spodziewa się, że w tym roku obsianych zostanie ponad 13 mln hektarów ziemi

Rząd spodziewa się, że w tym roku obsianych zostanie ponad 13 mln hektarów ziemi

Ukrinform
Rząd spodziewa się, że w tym roku obsianych zostanie ponad 13 mln hektarów ziemi, co zaspokoi popyt na rynku krajowym i pozostawi znaczne możliwości dla eksportu.

Premier Denys Szmyhal powiedział to na posiedzeniu rządu, donosi Ukrinform.

„W dalszym ciągu pomagamy sektorowi rolnemu. Mimo wszystkich trudności obsiano już ponad 10 milionów hektarów. W sumie spodziewamy się zasiać w tym roku ponad 13 milionów. To w pełni zaspokaja wewnętrzne potrzeby naszego rynku i pozostawia znaczną przestrzeń dla eksportu, a tym samym wspiera gospodarkę” – powiedział Szmyhal.

Według niego kolejnym wyzwaniem dla rolników i całego kraju jest zagrożenie minowe. Dlatego rozminowywanie zostało uznane za jeden z kluczowych priorytetów odbudowy w tym roku. Powołano już specjalny odpowiedzialny organ.

„Przyciągamy fundusze, sprzęt i technologie, aby proces przebiegał szybciej. Teraz już było rozminowane 110000 hektarów i usunięto ponad 600000 min i materiałów wybuchowych. Rozminowywanie, zwłaszcza w regionach frontowych, umożliwia sadzenie tam upraw i przywracanie życia społecznościom” – dodał premier.

Jak informował Ukrinform, w tym roku na Ukrainie można będzie zasiać areał 285000 hektarów pszenicą jarą. Ostatni raz takie tereny były obsiane podczas wiosennych zasiewów 12 lat temu.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-