"Ukrnafta" wypełnia wszystkie zobowiązania dotyczące dostaw paliwa dla armii - Ministerstwo Obrony Narodowej

Ukrinform
„Ukrnafta” wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań dotyczących dostaw paliwa dla wojska.

Poinformowało o tym Ministerstwo Obrony Narodowej na pytanie zadane przez Ukrinform.

Jak zaznaczono w Ministerstwie Obrony Narodowej, po przejściu pod kontrolę Ministerstwa, "Ukrnafta" wypełnia wszystkie zobowiązania  dotyczące dostaw paliwa. Nie ma żadnych roszczeń ze strony MON w sprawie dostaw paliwa. Ministerstwo Obrony powstrzymało się od bardziej szczegółowych komentarzy, odnosząc się do tajności informacji.

Ze swojej strony Ukrnafta poinformowała Ukrinform, że po przejściu spółki pod kontrolę Ministerstwa Obrony wolumen dostaw oleju napędowego i benzyny potroił się.

Przypomnijmy, że 7 listopada 2022 roku sekretarz RBNiO Ołeksij Daniłow poinformował o przekazaniu majątku spółek „Motor Sicz”, „Zaporizhtransformator”, „AvtoKrAZ”, „Ukrnafta” i „Ukrtatnafta” pod nadzór Ministerstwa Obrony.

W styczniu 2023 roku na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Rostysław Szurma stwierdził, że nacjonalizacja „Ukrnafty” nastąpiła w związku z odmową przez koncern dostarczania ukraińskiej armii produktów naftowych w odpowiednich kwotach.

Według niego jedynym powodem zajęcia kilku przedsiębiorstw w stanie wojennym było zagrożenie bezpieczeństwa narodowego.

„Własność prywatna na Ukrainie jest nienaruszalna. Żadne spekulacje nie powinny być dozwolone. Jedynym powodem wprowadzenia wytycznych stanu wojennego wobec niektórych firm jest ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego” – powiedział Szurma.

Wiceszef KP twierdził, że w przypadku przejęcia przez państwo spółki naftowej, powód - to odmówiła ona dostaw produktów naftowych dla ukraińskiej armii, w przypadku przedsiębiorstwa motoryzacyjnego „Motor Sicz” – dostarczała ona silniki rosyjskiej firmie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-