Przywódcy G7 uzgodnili plan przeciwdziałania rosyjskiej „energetyce zbrojnej”

Przywódcy G7 uzgodnili plan przeciwdziałania rosyjskiej „energetyce zbrojnej”

Ukrinform
Przywódcy państw „Grupy Siedmiu” przyjęli plan przeciwdziałania takim zagrożeniom, jak „energetyka zbrojna” Rosji.

O tym poinformował CNN, powołując się na wspólne oświadczenie, informuje Ukrinform.

„Będziemy współpracować, aby zapewnić, że próby wykorzystania zależności ekonomicznej jako broni do zmuszenia członków G7 i naszych partnerów, w tym małych gospodarek, do spełniania wymagań i uległości nie powiodą się i poniosą konsekwencje” – czytamy w oświadczeniu.

Przywódcy G7 stwierdzili, że w oparciu o ustalenia ostatnich przypadków wykorzystywania energii i innych zależności gospodarczych zdecydowanie sprzeciwiają się takim zachowaniom.

Jak donosił Ukrinform, rządy USA i Japonii nałożyły nowe sankcje na setki osób i organizacji związanych z zaborczą wojną Rosji przeciw Ukrainie, ponieważ Grupa Siedmiu potwierdziła swoją determinację w pociągnięciu Moskwy do odpowiedzialności za inwazję na Ukrainę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-