Przywódcy G7 poparli Inicjatywę Zbożową Morza Czarnego

Przywódcy G7 poparli Inicjatywę Zbożową Morza Czarnego

dokument
Ukrinform
Przywódcy państw „Grupy Siedmiu” uznali znaczenie dalszego eksportu ukraińskiego zboża na rynek światowy, w szczególności z wykorzystaniem „korytarzy solidarności” i Inicjatywy Zbożowej Morza Czarnego.

Jak donosi Ukrinform, jest to stwierdzone w oświadczeniu G7 w sprawie Ukrainy, którego pełny tekst jest opublikowany na stronie internetowej Rady Europejskiej.

„Będziemy nadal wspierać eksport ukraińskich produktów rolnych, w tym poprzez korytarze solidarności”. W związku z tym popieramy kontynuację Inicjatywy Zbożowej Morza Czarnego i wzywamy Rosję do zaprzestania stwarzania zagrożenia dla światowych dostaw żywności oraz do umożliwienia maksymalnego wykorzystania potencjału Inicjatywy Zbożowej Morza Czarnego. Pozostajemy również zaangażowani (wspieramy – red.) w inicjatywę „Ziarno z Ukrainy”. Nasz wkład przyczynia się do dostarczania humanitarnej pomocy żywnościowej do krajów najbardziej narażonych, we współpracy ze Światowym Programem Żywnościowym ONZ” – czytamy w dokumencie.

Przywódcy G7 podkreślili, że działania Rosji zmierzające do przetworzenia żywności na broń tylko pogłębiły problemy gospodarcze w najsłabszych krajach świata, doprowadziły do ​​eskalacji globalnego braku bezpieczeństwa żywnościowego i zagrożenia głodem do niespotykanych dotąd poziomów. Państwa G7 będą nadal wspierać te kraje i udzielać im pomocy humanitarnej, aby złagodzić skutki kryzysu będącego skutkiem rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Jednocześnie przywódcy G7 wyrazili chęć przyczynienia się do rozwiązania światowego kryzysu energetycznego, który został również sprowokowany rosyjską agresją.

Jak informowaliśmy, w Japonii trwa 48 szczyt G7, który potrwa do 21 maja. Jego uczestnicy zastanawiają się nad sposobami zapewnienia stabilności światowej gospodarki, w tym nad skutkami pandemii koronawirusa i rosyjskiej agresji na Ukrainę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-