Ministerstwo Finansów uplasowało OWDP na ponad 7 miliardów hrywien

Ministerstwo Finansów uplasowało OWDP na ponad 7 miliardów hrywien

Ukrinform
Dnia 18 maja 2023 r. Ministerstwo Finansów pozyskało do budżetu państwa równowartość 7,026 mld hrywien na przetargu plasowania krajowych państwowych obligacji pożyczkowych (OWDP).

Jak donosi Ukrinform, służby prasowe ministerstwa poinformowały o tym na Facebooku.

„Ministerstwo Finansów Ukrainy uplasowało obligacje wojskowe na kwotę ponad 7 miliardów hrywien” – czytamy w komunikacie.

Ministerstwo Finansów zaoferowało inwestorom obligacje skarbowe hrywniowe: na kwotę 191 mln UAH, z oprocentowaniem 18,5%, z rocznym okresem karencji; 2,009 mld UAH ze stawką roczną na poziomie 19,71%, ze spłatą dłużną po 2,4 lat.

Zaoferowano również obligacje o wartości 121 mln euro z oprocentowaniem 3,22% i terminem wykupu w ciągu jednego roku.

Jak donosił Ukrinform, od początku wojny na pełną skalę rząd zebrał ekwiwalent prawie 429 mld hrywien ze sprzedaży krajowych państwowych obligacji pożyczkowych (OWDP) na aukcjach.

W związku z rosyjską agresją ukraiński rząd zdecydował się na stopniową emisję obligacji wojskowych na kwotę do 400 mld hrywien. Ministerstwo Finansów organizuje przetargi sprzedaży obligacji OWDP w każdy wtorek, począwszy od 1 marca.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-