Od początku wojny na pełną skalę fundusz gwarancyjny zainwestował ponad 21 miliardów hrywien w papiery wartościowe

Od początku wojny na pełną skalę fundusz gwarancyjny zainwestował ponad 21 miliardów hrywien w papiery wartościowe

Ukrinform
Od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę Fundusz Gwarancji Depozytów osób fizycznych zainwestował ponad 21 miliardów hrywien w krajowe państwowe obligacje pożyczkowe (OWDP).

Poinformowało o tym biuro prasowe FGWFO, informuje Ukrinform.

„W maju 2023 r. Fundusz Gwarantowania Depozytów osób fizycznych nabył obligacje OWDP za kolejne 599,7 mln hrywien z roczną rentownością 18,5%. Ogólnie rzecz biorąc, od początku rosyjskiej agresji wojskowej na Ukrainę na pełną skalę Fundusz zainwestował ponad 21 miliardów hrywien tymczasowo wolnych środków w rządowe papiery wartościowe” – czytamy w raporcie.

Według dyrektora finansowego instytucji Oleny Nużienko, dziś Fundusz Gwarancyjny ma dość środków do wykonywania swoich funkcji. W szczególności od początku inwazji na pełną skalę wypłacono deponentom banków wycofywanych z rynku ponad 7,5 mld UAH  gwarantowanych płatnościach. Ponadto rozliczenia z wierzycielami takich banków w tym czasie wyniosły 6,3 mld hrywien.

Jak informowaliśmy, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę według stanu na dzień 1 maja 2023 r. rząd pozyskał ze sprzedaży obligacji OWDP na aukcjach równowartość prawie 429 mld hrywien.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-