Państwa G7 zwiększyły kwotę pomocy dla Ukrainy do 44 mld USD

Państwa G7 zwiększyły kwotę pomocy dla Ukrainy do 44 mld USD

Ukrinform
Po trzech dniach negocjacji ministrowie finansów krajów G7 zaproponowali zwiększenie wsparcia gospodarczego i budżetowego Ukrainy na 2023 i początek 2024 roku do 44 mld dolarów.

Jak poinformował Ukrinform, poinformowała o tym agencja Bloomberg.

„Apelujemy o natychmiastowe zakończenie zaborczej wojny Rosji z Ukrainą, co usunęłoby jedną z największych niepewności dotyczących światowych perspektyw gospodarczych” – napisali we wspólnym oświadczeniu ministrowie.

Według komunikatu pomoc dla Ukrainy do początku 2024 roku została zwiększona do 44 mld dolarów (mówimy o zwiększeniu pomocy o ok. 5 mld dolarów – red.), co pozwoli Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu zatwierdzić program i wesprzeć Kijów kwotą 15,6 mld dolarów w ciągu czterech lat.

Ministrowie podkreślili także konieczność zachowania elastyczności w polityce gospodarczej w warunkach zwiększonej niepewności w gospodarce światowej.

Ponadto ministrowie finansów i szefowie banków centralnych USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Kanady i Japonii uzgodnili stanowiska w szerokim spektrum zagadnień – od problemów sektora bankowego po restrukturyzację zadłużenia.

Jak informowaliśmy, państwa G7 dyskutują, jak przenieść zamrożone rosyjskie aktywa na Ukrainę.

Jacob Kierkegaard, starszy pracownik naukowy German Marshall Fund, stwierdził podczas debat publicznych w Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego, że przy odpowiedniej pomocy finansowej wzrost gospodarczy Ukrainy w ciągu 10 lat po zakończeniu wojny przewyższy Chiny i inne rozwijające się rynki.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-