Na Ukrainie uruchomiono program dotacji w wysokości 1,5 miliona dolarów w celu wsparcia sojuszy eksportowych

Na Ukrainie uruchomiono program dotacji w wysokości 1,5 miliona dolarów w celu wsparcia sojuszy eksportowych

Ukrinform
Program USAID „Konkurencyjna gospodarka Ukrainy” ogłasza program dotacji na tworzenie i wspieranie działalności stowarzyszeń przedsiębiorstw w aliansach eksportowych na łączną kwotę dofinansowania 1,5 miliona dolarów.

O tym informuje Ukrinform, powołując się na służbę prasową Ministerstwa Gospodarki.

„W warunkach blokady ukraińskiego eksportu i spadku popytu na rynku krajowym program tworzenia i wspierania działalności zrzeszeń przedsiębiorstw w aliansach eksportowych powinien pomóc naszemu biznesowi opanować rynki zagraniczne. Z kolei wzrost produkcji krajowej powinien stać się gwarantem dalszego ożywienia gospodarki Ukrainy” – podkreśliła pierwsza wicepremier – minister gospodarki Julia Swyrydenko.

Program grantowy ma na celu wsparcie przedsiębiorstw, które chcą wspólnie promować swoje produkty na rynkach międzynarodowych. Inicjatywa ma na celu zwiększenie poziomu internacjonalizacji ukraińskiego biznesu, zwiększenie eksportu towarów i usług na rynki międzynarodowe.

Przewiduje on przekazanie około 15 grantów o wolumenie od 35000 USD do 150000 USD. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września 2023 r. włącznie. Zgłoszenia będą przyjmowane i rozpatrywane etapami z następującymi terminami: 30 czerwca; 30 września 2023 r.

Priorytetowymi sektorami wsparcia grantowego są technologie informacyjne, inżynieria, produkcja oraz branże i usługi kreatywne. Jednocześnie program jest otwarty na wnioski o wsparcie z innych sektorów, które spełniają kryteria wyboru.

Jak informowaliśmy, rząd Ukrainy ogłosił plan uruchomienia Funduszu Rozwoju Ukrainy, aby stworzyć możliwości udziału inwestorów publicznych i prywatnych w przyszłej odbudowie ukraińskiej gospodarki.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-