W ubiegłym roku Narodowy Bank Ukrainy doświadczył ponad 50 cyberataków

W ubiegłym roku Narodowy Bank Ukrainy doświadczył ponad 50 cyberataków

Ukrinform
W 2022 roku przeprowadzono ponad 50 cyberataków na zasoby Narodowego Banku Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, służby prasowe NBU poinformowały o tym na Facebooku, powołując się na Katerynę Rożkową, pierwszego zastępcę szefa Narodowego Banku Ukrainy.

„W ciągu ostatniego roku przeprowadzono ponad 50 cyberataków na zasoby NBU i 200 na zasoby banków. Nie spowodowały one jednak znacznych strat dzięki zapasowym centrom przetwarzania danych oraz działającemu od 2017 roku Centrum Cyberochrony do wymiany informacji między bankami” – czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że system bankowy Ukrainy przetrwał w warunkach wojny na pełną skalę dzięki odpowiednim planom ciągłości, które banki opracowały wspólnie z NBU po rozpoczęciu agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę w 2014 roku i stale dostosowywały się do aktualnych warunków.

„Nasze plany się powiodły, system bankowy działa non stop, zapewnia płatności i dostęp do funduszy dla firm i ludności” – dodała Rożkowa.

Jak informowaliśmy, w 2022 roku Departament Cyberbezpieczeństwa SBU zneutralizował ponad 4500 cyberataków.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-