Od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę UE przekazała Ukrainie 20 miliardów dolarów

Od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę UE przekazała Ukrainie 20 miliardów dolarów

Ukrinform
Państwa członkowskie UE i jej instytucje przekazały 20 miliardów dolarów na wsparcie stabilności gospodarczej i finansowej Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę.

Poinformował o tym premier Ukrainy Denys Szmyhal na posiedzeniu rządu, donosi Ukrinform.

„Od początku inwazji rosyjskiej na pełną skalę UE stała się głównym donatorem ukraińskiego budżetu. Państwa członkowskie UE i jej instytucje przekazały 20 miliardów dolarów na wsparcie stabilności gospodarczej i finansowej Ukrainy” – powiedział Szmyhal.

Według niego pomoc wojskowa krajów europejskich pomaga naszemu krajowi powstrzymać rosyjskiego najeźdźcę. Dziesięć pakietów unijnych sankcji wobec Rosji już teraz znacząco utrudnia kremlowskiemu reżimowi sfinansowanie tej agresji. „I liczymy na kontynuację takiej polityki sankcji. Jesteśmy wdzięczni naszym europejskim przyjaciołom i sojusznikom za pomoc humanitarną. Za bycie akceptowanym przez miliony ukraińskich rodzin. Dziękuję za wszystkie kroki solidarności i wsparcia. Bo zwycięstwo Ukrainy jest zwycięstwem Europy” – powiedział premier.

Jak informowaliśmy, pomoc gospodarcza i finansowa z UE, a także uregulowanie komplikacji w handlu produktami rolnymi z sąsiadami Ukrainy spośród krajów UE, to tematy do dyskusji podczas spotkania prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z prezydentem Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która przebywa w Kijowie z okazji Dni Europy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-