Pensje, emerytury i pomoc społeczna: międzynarodowi darczyńcy przekazali Ukrainie w zeszłym roku 14,5 miliarda dolarów

Pensje, emerytury i pomoc społeczna: międzynarodowi darczyńcy przekazali Ukrainie w zeszłym roku 14,5 miliarda dolarów

Ukrinform
Międzynarodowi darczyńcy przekazali Ukrainie 14,5 miliarda dolarów w ramach projektu PEACE na zwrot priorytetowych wydatków w 2022 roku.

O tym informuje Ukrinform, powołując się na służbę prasową Ministerstwa Finansów.

Międzynarodowi darczyńcy przekazali Ukrainie 14,5 mld dolarów USA w ramach projektu PEACE o refundację wydatków priorytetowych w 2022 roku:

USA – 11,7 mld USD (dotacje);

Bank Światowy – 1,22 mld USD (pożyczki);

Wielka Brytania – 1 mld USD (gwarancje kredytowe);

Włochy - 200,5 mln USD (kredyty);

Niemcy – 51,5 mln USD (dotacje);

Hiszpania – 50,1 mln USD (dotacje);

Finlandia – 21,3 mln USD (dotacje);

Irlandia – 21,1 mln USD (dotacje);

Szwajcaria – 10,3 mln USD (dotacje);

Belgia – 3,1 mln USD (dotacje);

Litwa – 3,2 mln USD (dotacje);

Islandia – 1,6 mln USD (dotacje);

Dania 30,9 mln USD (gwarancje kredytowe).

Łącznie w 2022 roku Ukraina otrzymała 495,3 mld UAH finansowania zewnętrznego w ramach projektu PEACE, w szczególności na finansowanie:

     emerytur dla ponad 9 mln emerytów (199,5 mld hrywien);

     pomoc dla 1,6 mln osób wewnętrznie przesiedlonych (40,5 mld UAH);

     dotacje mieszkaniowe dla 1,6 mln rodzin (15,9 mld hrywien);

     pomoc przy porodzie dla 750000 rodzin (8,9 mld hrywien);

     wynagrodzenia dla 515 tys. pracowników medycznych (45,2 mld          UAH), 503 tys. nauczycieli szkolnych (69,9 mld UAH), 140 tys. nauczycieli szkół wyższych (18,5 mld UAH).

„Wsparcie finansowe partnerów w ramach projektu Banku Światowego PEACE na Ukrainie stało się decydujące w zapewnieniu wydatków humanitarnych i socjalnych w czasie wojny. Jednocześnie odpowiedzialne wykorzystanie środków darczyńców jest dla Ministerstwa Finansów niekwestionowanym priorytetem, ponieważ naszym głównym atutem jest zaufanie partnerów. Konstruktywna współpraca z zespołami Banku Światowego i USAID pomaga zoptymalizować i wzmocnić rządowe systemy monitorowania, weryfikacji i raportowania w zakresie wykorzystania środków darczyńców” – powiedział minister finansów Serhij Marczenko.

Jak informowaliśmy, celem projektu PEACE jest częściowa kompensacja wydatków budżetu państwa, w szczególności wydatków socjalnych i humanitarnych niezwiązanych ze sferą bezpieczeństwa i obronności. Projekt ten stał się głównym instrumentem finansowym Banku Światowego dla Ukrainy i umożliwił innym międzynarodowym darczyńcom połączenie ich wysiłków w celu zapewnienia szybkiego, ukierunkowanego i przewidywalnego wsparcia.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-