Ukraina otrzymała od Banku Światowego prawie 190 mln euro

Ukraina otrzymała od Banku Światowego prawie 190 mln euro

Ukrinform
Ukraina otrzymała 189,32 mln euro dofinansowania z Banku Światowego. Środki zostały przekazane na preferencyjnych warunkach przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Rozwoju (IDA).

O tym informuje Ukrinform, powołując się na służbę prasową Ministerstwa Finansów.

Należy zauważyć, że ogólny fundusz budżetu państwa Ukrainy otrzymał 189,32 mln euro dofinansowania z Banku Światowego.

"Pozyskane środki pozwolą na refundację priorytetowych wydatków socjalnych budżetu państwa, w szczególności na finansowanie wynagrodzeń pracowników sektora publicznego, a także na dalsze zapewnienie stabilnej administracji państwowej na Ukrainie" - zaznaczył minister finansów Ukrainy Serhij Marczenko.

Środki zostaną przeznaczone na częściowy zwrot wydatków budżetowych poniesionych na zapewnienie wypłaty wynagrodzeń pracownikom organów państwowych oraz kadrze dydaktycznej za luty 2023 r.

Pożyczka została udzielona w ramach umowy o dofinansowanie projektu „Wsparcie wydatków publicznych w celu zapewnienia stabilności administracji publicznej na Ukrainie” pomiędzy Ukrainą a Międzynarodowym Stowarzyszeniem Rozwoju (IDA). Okres spłaty wynosi 10 lat z 4-letnią karencją.

Jak informowaliśmy, zagraniczni partnerzy przekazali Ukrainie w 2022 roku 495 miliardów hrywien na wsparcie priorytetowych wydatków za pośrednictwem Funduszu Powierniczego Banku Światowego (PEACE).


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-