Rada zwolniła towary obronne z opłat celnych i VAT-u

Rada zwolniła towary obronne z opłat celnych i VAT-u

Ukrinform
Rada Najwyższa przyjęła dwie ustawy czasowo zwalniające z podatku VAT i ceł operacje importu towarów w celu szybszego zaspokojenia potrzeb struktur obronnych oraz skutecznego i terminowego odparcia agresora.

Odpowiednie projekty ustaw nr 9061 i 9062 poparło łącznie 317 i 316 deputowanych, informuje Ukrinform, powołując się na kanał Telegram parlamentarzysty Jarosława Żelezniaka.

Dokumenty zwalniające towary z opodatkowania cłem przywozowym i podatkiem od wartości dodanej - transakcje polegające na imporcie towarów objętych reżimem celnym przetwarzania poza obszarem celnym Ukrainy i/lub produktów ich przetworzenia, które wracają na obszar celny Ukrainy w ramach reżimu celnego importu po naprawie i/lub serwisie, jeżeli takie towary należą do Ministerstwa Obrony, Sił Zbrojnych, a także innych formacji wojskowych.

Ustawy pozwolą na zwiększenie efektywności realizacji zagranicznych projektów gospodarczych w celu zaspokojenia krytycznych potrzeb Sił Zbrojnych w zakresie uzbrojenia, sprzętu wojskowego i amunicji.

Jak informowaliśmy, w marcu 2023 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę upraszczającą procedurę importu komponentów do dronów na Ukrainę w stanie wojennym.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-