Zełenski zaprosił polski biznes do odbudowy Ukrainy

Zełenski zaprosił polski biznes do odbudowy Ukrainy

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaprosił polskich inwestorów do przyszłej odbudowy naszego kraju.

Oświadczył to podczas przemówienia na ukraińsko-polskim forum biznesowym w Warszawie, informuje korespondent Ukrinform.

„Kiedy biznes współpracuje z krajem, gdy biznes wierzy w kraj, rozszerza swoją obecność – to najbardziej oczywiste potwierdzenie, że ten kraj ma przyszłość. Dziękuję za wiarę w przyszłość Ukrainy… I zapraszam wszystkich polskich przedsiębiorców do odbudowy naszego państwa” – powiedział prezydent.

Wyraził wdzięczność wszystkim polskim biznesom za współpracę z Ukrainą i za pracę na Ukrainie, szczególnie tym polskim firmom, które działają we wschodnich regionach naszego kraju.

Prezydent podziękował także polskim firmom, które dostarczały i dostarczają na Ukrainę materiały medyczne i leki oraz firmom, które pomagają czasowo przesiedlonym Ukraińcom.

Osobno podziękował tym polskim firmom, które opuściły rosyjski rynek i kierowały się humanizmem, a nie pragmatyzmem.

„Jestem pewien, że zachowamy i w pełni zademonstrujemy naszą mobilizację gospodarczą i humanitarną, gdy projekt odbudowy Ukrainy rozwinie się z pełną siłą. Już pracujemy razem nad odbudową, ale oczywiste jest, że to dopiero początek, a najważniejsze jest przed nami” – podkreślił Zełenski.

W jego przekonaniu Ukraina i Polska są w stanie wypełnić całą przestrzeń między Bałtykiem a Morzem Czarnym nową, bezpieczną i technologiczną zawartością, która przyniesie wzrost gospodarczy obu krajom i całej Europie.

„Nasz potencjał społeczny, gospodarczy, energetyczny i kulturalny w regionie Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego z pewnością przyniesie dziesięciolecia wzrostu naszym narodom i całej Europie” – powiedział Zełenski.

Jak informowaliśmy, 5 kwietnia prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Polsce.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-