Zełenski zaprosił polski biznes do odbudowy Ukrainy

Zełenski zaprosił polski biznes do odbudowy Ukrainy

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaprosił polskich inwestorów do przyszłej odbudowy naszego kraju.

Oświadczył to podczas przemówienia na ukraińsko-polskim forum biznesowym w Warszawie, informuje korespondent Ukrinform.

„Kiedy biznes współpracuje z krajem, gdy biznes wierzy w kraj, rozszerza swoją obecność – to najbardziej oczywiste potwierdzenie, że ten kraj ma przyszłość. Dziękuję za wiarę w przyszłość Ukrainy… I zapraszam wszystkich polskich przedsiębiorców do odbudowy naszego państwa” – powiedział prezydent.

Wyraził wdzięczność wszystkim polskim biznesom za współpracę z Ukrainą i za pracę na Ukrainie, szczególnie tym polskim firmom, które działają we wschodnich regionach naszego kraju.

Prezydent podziękował także polskim firmom, które dostarczały i dostarczają na Ukrainę materiały medyczne i leki oraz firmom, które pomagają czasowo przesiedlonym Ukraińcom.

Osobno podziękował tym polskim firmom, które opuściły rosyjski rynek i kierowały się humanizmem, a nie pragmatyzmem.

„Jestem pewien, że zachowamy i w pełni zademonstrujemy naszą mobilizację gospodarczą i humanitarną, gdy projekt odbudowy Ukrainy rozwinie się z pełną siłą. Już pracujemy razem nad odbudową, ale oczywiste jest, że to dopiero początek, a najważniejsze jest przed nami” – podkreślił Zełenski.

W jego przekonaniu Ukraina i Polska są w stanie wypełnić całą przestrzeń między Bałtykiem a Morzem Czarnym nową, bezpieczną i technologiczną zawartością, która przyniesie wzrost gospodarczy obu krajom i całej Europie.

„Nasz potencjał społeczny, gospodarczy, energetyczny i kulturalny w regionie Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego z pewnością przyniesie dziesięciolecia wzrostu naszym narodom i całej Europie” – powiedział Zełenski.

Jak informowaliśmy, 5 kwietnia prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Polsce.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-