W Berlinie uruchomiono Platformę Odbudowy Ukrainy

W Berlinie uruchomiono Platformę Odbudowy Ukrainy

zdjęcie
Ukrinform
Niemiecki rząd federalny uruchamia platformę, której celem jest wspieranie i wzmacnianie zaangażowania Niemiec w odbudowę Ukrainy oraz jednoczenie podmiotów państwowych i niepaństwowych w tym procesie.

Oficjalne uruchomienie platformy odbyło się w poniedziałek w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego Republiki Federalnej Niemiec, informuje korespondent Ukrinformu.

„Odbudowa Ukrainy to ogromne zadanie… z którym nie mogą sobie poradzić same rządy. Wymaga to zaangażowania całych społeczeństw. My w Niemczech bardzo pragniemy uczestniczyć w odbudowie Ukrainy” – powiedziała minister rozwoju gospodarczego Svenja Schulze.

Według niej odbudowa Ukrainy już się rozpoczyna, choć wojna wciąż trwa. Jednocześnie długoterminowa perspektywa i wczesne planowanie są ważne dla stabilności ukraińskiego społeczeństwa, a także dla pomyślnej i efektywnej odbudowy kraju.

Platforma odbudowy Ukrainy jest uważana za miejsce spotkań i wymiany informacji dla przedstawicieli biznesu, aktywnych obywateli, gmin Niemiec i Ukrainy. Planowana jest organizacja specjalistycznych konferencji, forów dialogu i seminariów. Pierwsza impreza zaplanowana jest na kwiecień.

Na inauguracyjnej konferencji ambasador Ukrainy w Niemczech Ołeksij Makiejew podkreślił, że Ukraińcy liczą na obopólnie korzystną współpracę, a nie tylko pomoc i zaapelował do inwestowania i kupowania ukraińskich towarów.

„Odbudowa musi rozpocząć się teraz, a nie kiedy wygramy. Nie możemy tracić czasu” – powiedział dyplomata.

Zapewnił, że wszystkie środki pozyskane na projekty zostaną wykorzystane w sposób przejrzysty i efektywny.

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego w ciągu 4 miesięcy przeznaczyło 800 mln euro na pomoc dla Ukrainy. Przy wsparciu resortu na Ukrainę trafiła duża pomoc, m.in. sprzęt medyczny i lekarstwa, wozy strażackie, generatory, sprzęt do gotowania i ogrzewania.

Nawiązało się partnerstwo między niemieckimi i ukraińskimi gminami w zakresie zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków oraz między klinikami.

Aby wesprzeć i rozszerzyć wszystkie te partnerstwa, ministerstwo przeznaczy w tym roku kolejne 25 mln euro.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-