Ministerstwo Finansów uplasowało OWDP na kwotę 2,7 miliarda

Ministerstwo Finansów uplasowało OWDP na kwotę 2,7 miliarda

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

14 marca 2023 r. Ministerstwo Finansów Ukrainy pozyskało do budżetu państwa 2,7 mld UAH ze sprzedaży krajowych państwowych obligacji pożyczkowych (OWDP).

Jak donosi Ukrinform, służby prasowe ministerstwa poinformowały o tym na Facebooku.

"Ministerstwo Finansów uplasowało dziś obligacje rządowe na kwotę ponad 2,7 mld hrywien" - czytamy w komunikacie.

Ministerstwo Finansów zaoferowało inwestorom obligacje skarbowe denominowane w hrywnie: 7 mln UAH, z oprocentowaniem 18,5%, z  okresem wykupu 1 roku; 64 mln UAH z oprocentowaniem 19% z  okresem wykupu 1,3 roku; 2,65 mld UAH z oprocentowaniem 19,7% z  okresem wykupu 2,3 ​​lat.

Jak informował Ukrinform, w związku z rosyjską agresją ukraiński rząd podjął decyzję o stopniowej emisji obligacji wojennych na kwotę do 400 mld hrywien. Ministerstwo Finansów organizuje przetargi sprzedaży obligacji OWDP w każdy wtorek, począwszy od dnia 1 marca 2022 r. Według premiera Ukrainy Denysa Szmyhala w ubiegłym roku z emisji obligacji wojennych pozyskano prawie 600 mld hrywien.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-