Jermak o wyzwaniach demograficznych: Władze muszą zrobić wszystko, żeby Ukraińcy wracali

Jermak o wyzwaniach demograficznych: Władze muszą zrobić wszystko, żeby Ukraińcy wracali

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Rosyjska agresja na pełną skalę doprowadziła wyzwania demograficzne do skrajności, dlatego władze centralne i lokalne muszą zrobić wszystko, aby Ukraińcy wracali zmuszeni do wyjazdu za granicę.

Jak donosi Ukrinform, poinformował o tym szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak we Lwowie podczas posiedzenia Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych przy Prezydencie Ukrainy.

„Rosyjska agresja na dużą skalę doprowadziła wyzwania demograficzne stojące przed Ukrainą do skrajności. ... Każdy przedstawiciel rządu, każdy szef społeczności musi zrobić wszystko, aby wszyscy Ukraińcy, którzy wyjechali za granicę z powodu wojny, wrócili. Ale to nie wystarczy - Potrzebujemy ludzi z całego świata, bo to ludzie tworzą potężną gospodarkę zdolną do utrzymania potężnej armii” - powiedział Jermak.

Dodał, że to ludzie przyciągają kapitał dla rozwoju gospodarki, dlatego bezpieczeństwo i dobrobyt całej Ukrainy będzie zależeć od każdej otwartej produkcji, od każdego nowego miejsca pracy w konkretnej społeczności, od poziomu komfortu w społecznościach.

Jak informowaliśmy, wcześniej w trakcie kongresu premier Denys Szmyhal zaapelował do sołtysów o aktywniejsze dostarczanie informacji do Rejestru mienia zniszczonego i uszkopdzonego w wyniku zmasowanej agresji Federacji Rosyjskiej, podkreślając, że poprzedza to odbudowę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-