Zełenski wezwał amerykański biznes do inwestowania w ukraińską gospodarkę

Zełenski wezwał amerykański biznes do inwestowania w ukraińską gospodarkę

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski wezwał zagraniczne firmy do inwestowania na Ukrainie już teraz i ostrzegł międzynarodowe firmy nadal działające w Rosji przed problemami i ryzykiem utraty reputacji.

Zauważył to podczas internetowego przemówienia na wiosennym posiedzeniu rady dyrektorów Krajowego Stowarzyszenia Producentów USA, donosi Ukrinform.

„W tej chwili wzywamy wszystkie firmy do przejazdu na Ukrainę i opuszczenia rynku rosyjskiego. Jest oczywiste, że udział w odbudowie Ukrainy po działaniach wojennych da niezwykłą korzyść moralną wszystkim firmom, które wezmą udział w odbudowie. I to jest też oczywiste, że każdy biznes, który teraz działa, w jakikolwiek sposób pomaga rosyjskiej tyranii, nie uniknie problemów i kryzysu wizerunkowego” – powiedział szef państwa.

Podkreślił, że amerykański biznes ma wszelkie szanse, aby zająć pozycję lidera zarówno w odbudowie ukraińskiej gospodarki i infrastruktury, jak i w pokazywaniu światu, że natura ludzka powinna służyć wartościowym celom, a to daje i zawsze będzie dawało największy rezultat.

Prezydent wyraził przekonanie, że życie na Ukrainie nieuchronnie zacznie się od nowa po zwycięstwie w wojnie rozpętanej przez Rosję, ponieważ infrastruktura kraju i energetyka muszą zostać odbudowane na nowych zasadach bezpieczeństwa.

Zełenski powiedział, że na Ukrainie planuje się połączyć „zieloną” transformację z bezpieczeństwem i stworzyć przykład takiej samej transformacji w innych krajach, aby w ramach jednego państwa chronić konkretny kraj przed wszelkimi przejawami agresji przeciwko energetyce i całej ludzkości. Będzie to rozsądna polityka klimatyczna.

Według niego zmodernizowany i zdecentralizowany system energetyczny na Ukrainie to projekt wart setki miliardów dolarów i mający potencjał powielania przez inne narody.

Zełenski przypomniał też, że trzeba odrestaurować setki tysięcy obiektów przemysłowych, infrastrukturalnych, społecznych, budynków mieszkalnych, całych miast, przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych.

Zauważył ponadto, że Ukraina jest zainteresowana projektami stworzenia pełnego cyklu produkcyjnego w produkcji tytanu, litu, aluminium, hutnictwa żelaza i ukraińskiej rafinacji ropy naftowej zniszczonej przez rosyjskie naloty rakietowe i istnieje pojemny rynek wewnętrzny, który umożliwia odbudowę tego przemysłu z nowoczesną bazą technologiczną.

Wśród innych możliwości inwestycyjnych na Ukrainie prezydent wymienił inżynierię mechaniczną, przetwórstwo rolne, produkcję broni (w szczególności nowoczesnych dronów), informatykę, transport i itp.

„To jest szeroka przestrzeń do zwycięstw. Wasze zwycięstwa, biznes amerykański! I wzywam was, abyście już teraz przygotowali się do tych zwycięstw, przybyli na Ukrainę już teraz. Aby do czasu przywrócenia pokoju wasza ciężka praca przyniosła już rezultaty" - podkreślił Zełenski.

Jak informowaliśmy, Unia Europejska przekaże 1500 grantów dla ukraińskich małych i średnich przedsiębiorstw w ramach programu „Jednolity rynek”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-