Prezydent wezwał bank J.R. Morgan do inwestowania na Ukrainie

Prezydent wezwał bank J.R. Morgan do inwestowania na Ukrainie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z top managerami największego amerykańskiego banku inwestycyjnego J.P. Morgan i wziął udział w zorganizowanym przez holding szczycie inwestycyjnym, namawiając ich do inwestowania na Ukrainie.

Szef państwa poinformowała o tym w Telegramie i udostępniła wideo ze spotkania, przekazuje Ukrinform.

Podczas wydarzeń dyskutowano o stworzeniu platformy przyciągania prywatnego kapitału do odbudowy Ukrainy, a także obiecujących kierunkach dużych projektów inwestycyjnych na Ukrainie, w szczególności w sektorach „zielonej” energetyki, IT i technologii rolniczych.

„Chcemy, abyście w nas wierzyli, jesteśmy bardzo otwarci. Sam prowadziłem interesy i wiem, że to nie może być inwestycja korzystna tylko dla jednej strony… Chcemy, żebyście inwestowali na Ukrainie i zarabiali” – powiedział Zełenski.

Podkreślił też, że w czasie wojny na pełną skalę na Ukrainie społeczeństwo jest zjednoczone, ukształtowało się zero tolerancji dla korupcji i zrozumienie narodowej idei, że tylko w jedności, w NATO i UE jest przyszłość kraju.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, szef państwa zauważył na spotkaniu, że obecna wojna ujawniła pewne słabe punkty zarówno na Ukrainie, jak i w innych państwach. W szczególności w związku z rosyjskimi atakami na ukraińską energetykę rozumiemy, że potrzebna jest dywersyfikacja dostaw energii elektrycznej i rozwój energetyki odnawialnej. A już w czasie wojny Ukraina rozpoczęła decentralizację sektora energetycznego i zaprasza zagranicznych inwestorów do współpracy.

Kolejnym priorytetem Prezydent nazwał rozwój sektora IT, który w czasie wojny odgrywa niezwykle ważną rolę. Podkreślił też, że Ukraina może wnieść jeszcze większy wkład w światowe bezpieczeństwo cybernetyczne i żywnościowe.

James Dimon, prezes zarządu i dyrektor generalny JP Morgan Chase, z kolei zauważył: „Jesteśmy dumni z naszego wieloletniego wsparcia dla Ukrainy i jesteśmy zobowiązani do przyczyniania się do podnieszenia na duchu kraju i jego mieszkańców. Wszystkie zasoby JP Morgan Chase są dostępne dla Ukrainy, które utorują jej pokonfliktową ścieżkę wzrostu”.

Podczas spotkania Zełenski i przedstawiciele JP Morgan rozmawiali o tym, w jaki sposób tak potężne struktury finansowe mogą pomóc Ukrainie, a także o krokach mających na celu długoterminowy wzrost po wojnie.

Ponadto podkreślono znaczenie memorandum podpisanego 9 lutego pomiędzy Ministerstwem Gospodarki Ukrainy a JP Morgan dotyczącego doradztwa dla ukraińskiego rządu w zakresie stabilizacji finansowej, uzyskiwania realnych ratingów kredytowych państwa, zarządzania państwowymi aktywami płynnościowymi, cyfryzacji gospodarki oraz identyfikowanie możliwości nawiązywania ścisłych powiązań gospodarczych z Europą.

Uzgodniono również włączenie pracowników JP Morgan do grona doradców i przedstawicieli sektora finansowo-inwestycyjnego rynku kapitałowego wraz ze spółką BlackRock.

W spotkaniu uczestniczyli również Global Head of Alternative Offers, Asset Management w JP Morgan, Anton Piel, Head of CEE, Middle East and Africa Debt Capital Markets Stefan Weiler, Global Head of Lending and Deposits, Chief Executive Officer director JPM Wealth Workplace Vince'a La Paduli.

Jak informowaliśmy, 9 lutego odbyło się spotkanie prezesa Energoatomu Petro Kotina i wiceprezesa Hartmuta Jacoba z przedstawicielami jednego z największych amerykańskich holdingów bankowych, JP Morgan. Szef amerykańskiej delegacji Vincent La Padula zapewnił, że JP Morgan jest gotowy do pomocy Energoatomowi w perspektywie krótko i długoterminowej oraz będzie uczestniczyć w odbudowie krytycznej infrastruktury ukraińskiej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-