Zełenski wezwał amerykański biznes do współpracy z Ukrainą już teraz

Zełenski wezwał amerykański biznes do współpracy z Ukrainą już teraz

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do uczestników spotkania Krajowego Stowarzyszenia Amerykańskich Izb Przemysłowo-Handlowych.

Poinformowała o tym Kancelaria Prezydenta, informuje Ukrinform.

„Udało nam się już zwrócić na siebie uwagę i nawiązać współpracę z takimi gigantami międzynarodowego świata finansowego i inwestycyjnego jak BlackRock, J.P. Morgana i Goldmana Sachsa. Takie marki jak Starlink czy Westinghouse stały się już częścią naszej ukraińskiej rzeczywistości. Wasze genialne systemy obronne, takie jak HIMARS czy Bradley, łączą już naszą historię wolności z waszymi przedsięwzięciami. Czekamy na Patrioty. Przyglądamy się uważnie Abramsom. Tysiące takich przykładów jest możliwych! I każdy może stać się wielkim biznesem, współpracując z Ukrainą” – powiedział.

Prezydent podkreślił, że okupując tereny ukraińskie, Rosja kradnie sprzęt z lokalnych fabryk, zawartość magazynów i sklepów, a nawet ludzi. Według niego po zwycięstwie rozpocznie się proces przezwyciężania skutków „drapieżnej polityki Rosji”, a także proces odbudowy infrastruktury i gospodarki kraju, który stanie się największym projektem gospodarczym naszych czasów w Europie .

„Już teraz jest jasne, że amerykański biznes może stać się lokomotywą, która po raz kolejny popchnie globalny wzrost gospodarczy do przodu” – podkreślił.

Aby uzyskać wysokie wyniki w przyszłości „we wszystkich sektorach – od uzbrojenia i obrony po budownictwo, od komunikacji po rolnictwo, od transportu po IT, od banków po medycynę”, Zełenski zaprosił już teraz amerykańskie firmy do współpracy z Ukrainą.

Jak informował wcześniej Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował narodowi polskiemu i litewskiemu za solidarność i wsparcie dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji na nasz kraj.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-