Ukraina otrzyma od Banku Światowego prawie 530 mln USD

Ukraina otrzyma od Banku Światowego prawie 530 mln USD

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina otrzyma 529,9 mln USD dodatkowego finansowania z Banku Światowego na pilne potrzeby.

Odpowiednie porozumienie podpisali minister finansów Sierhyj Marczenko i dyrektor regionalny Banku Światowego na Europę Wschodnią (Ukraina, Białoruś i Mołdawia) Arup Banerjee, donosi służba prasowa ministerstwa.

Należy zauważyć, że kwota pożyczki wynosi 529,9 mln USD. Te fundusze pożyczkowe będą udzielane na warunkach preferencyjnych i gwarantowane przez Wielką Brytanię i Danię: okres spłaty pożyczki wynosi 19 lat z pięcioletnim okresem karencji. Oprocentowanie - 0,25% w skali roku (naliczane od niewykorzystanej części kredytu).

„Pozyskane środki pomogą w utrzymaniu sprawności i stabilności funkcjonowania ukraińskiego systemu administracji publicznej, w przyszłości na finansowanie pilnych potrzeb społecznych w stanie wojennym” – powiedział Marczenko podczas podpisywania dokumentu.

Wpływy z pożyczki zostaną skierowane do ogólnego funduszu budżetu państwa Ukrainy w celu zwrotu wypłat wynagrodzeń pracowników sektora publicznego, wypłaty emerytur i niektórych państwowych programów pomocy społecznej, wsparcia rodzin o niskich dochodach, dzieci niepełnosprawnych i upośledzonych od dzieciństwa, a także na  opłatę usługi medycznych w ramach programu gwarancji medycznych itp.

Jak informował Ukrinform, w listopadzie 2022 roku Bank Światowy może zatwierdzić pakiet dodatkowej pomocy finansowej dla Ukrainy w wysokości 1 mld USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-