Ukraina wzywa Polskę do długoterminowych inwestycji kapitałowych

Ukraina wzywa Polskę do długoterminowych inwestycji kapitałowych

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina wzywa Polskę i polski biznes do udziału w realizacji projektów w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

O tym powiedział wiceminister gospodarki Ukrainy Ołeksandr Hryban na konferencji „Potrzeby Ukrainy a współpraca europejska”, informuje Ukrinform powołując się na służbę prasową ministerstwa.

„Ukraina wzywa Polskę i polski biznes do włączenia się w realizację projektów w ramach Planu Odbudowy Ukrainy. W szczególności projekty z zakresu logistyki, infrastruktury, rozbudowy korytarzy transportowych w UE są postrzegane jako ważne dla obu krajów, polskie doświadczenia w zakresie efektywności energetycznej i oszczędzania energii są ważne dla Ukrainy” – zaznaczył Hryban.

Podkreślił znaczenie inwestowania w ukraińską gospodarkę i z zadowoleniem przyjął inicjatywę Polskiej Państwowej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), aby pokryć ryzyko importerów i zapewnić im wsparcie finansowe w krótkim okresie.

„Bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdyby polski rząd mógł rozważyć wydłużenie okresu takich gwarancji. W ten sposób można by dokonywać długoterminowych inwestycji kapitałowych polskich inwestorów na Ukrainie. Prosimy również o rozważenie możliwości ubezpieczenia dodatkowych ryzyk dla polskich inwestorów przy wsparciu rządu” – podkreślił Hryban.

Przypomniał, że Polska będzie aktywnie uczestniczyć w odbudowie Ukrainy, pomagać w wypełnianiu zadań podczas akcesji naszego państwa do Unii Europejskiej.

Jak informowaliśmy, Polska jest jednym z głównych donatorów pomocy Ukrainie w czasie wojny z federacją rosyjską. Całkowita pomoc Polski wyniosła dotad około 3,03 mld USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-