We wrześniu do budżetu wpłynęło 56 mld od partnerów międzynarodowych - poseł

We wrześniu do budżetu wpłynęło 56 mld od partnerów międzynarodowych - poseł

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

We wrześniu otrzymano od partnerów zewnętrznych 56 mld UAH w postaci pożyczek i dotacji na finansowanie budżetu.

Jak donosi Ukrinform, poseł Rady Najwyższej Jarosław Żelazniak poinformował o tym w Telegramie.

"W tym tygodniu dotacje i kredyty od partnerów zewnętrznych w finansowaniu naszego budżetu od początku wojny przekroczyły 600 miliardów hrywien. Tyle tylko, że do tej pory we wrześniu uzyskaliśmy  tylko 56 miliardów hrywien" - powiedział poseł.

Jak podawał Ukrinform, pożyczki państwowe do ogólnego funduszu budżetu państwa w okresie styczeń-sierpień wyniosły 716,2 mld hrywien. Jednocześnie pozyskano 412,2 mld UAH z emisji wojennych obligacji rządowych, w tym 285,0 mld UAH z wykupienia ich przez Narodowy Bank Ukrainy. 273,5 mld UAH pozyskano ze źródeł zewnętrznych. Ukraina czeka na zapowiedziane 12 miliardów dolarów oficjalnego finansowania do końca roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-