Ukraina otrzymała pozwolenie na zwiększenie eksportu energii elektrycznej do UE w czasie nocnym

Ukraina otrzymała pozwolenie na zwiększenie eksportu energii elektrycznej do UE w czasie nocnym

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Europejska sieć operatorów systemów przesyłowych ENTSO-E zwiększyła w nocy o 50 MW dostępną moc eksportu energii elektrycznej między Ukrainą a Europą.

Według Ukrinformu poinformował o tym NPK Ukrenergo w Telegramie.

„20 września ENTSO-E zwiększyło w czasie nocnym o 50 MW dostępną moc eksportu energii elektrycznej między Ukrainą a Europą. Teraz ukraińscy producenci energii elektrycznej mogą przez całą dobę eksportować łącznie 300 MW do Rumunii i Słowacji” – czytamy w raporcie.

Zaznacza się, że od 23 września Ukraina będzie mogła dostarczać zwiększone ilości energii elektrycznej. Jednocześnie ukraiński system energetyczny będzie miał techniczną możliwość otrzymania takiej samej pomocy z europejskiego systemu energetycznego, jeśli to będzie  konieczne, w sezonie grzewczym.

Ukrenergo poinformowało również, że w październiku będzie omawiany dalszy wzrost przepustowości z Rumunią, Słowacją i Węgrami, a pod koniec roku planowane jest wznowienie pracy kolejnego połączenia międzysystemowego z Polską.

Jak informowaliśmy, 4 września ENTSO-E zwiększyło dostępną moc przesyłową do 300 MW na eksport energii elektrycznej z Ukrainy do UE. Takie możliwości dla ukraińskich eksporterów będą działać w godzinach szczytu zużycia energii elektrycznej.

7 czerwca 2022 r. Grupa Regionalna Europy Kontynentalnej uzgodniła stopniowe rozszerzanie możliwości eksportu i importu energii elektrycznej między Ukrainą a sąsiednimi krajami UE, pod warunkiem spełnienia warunków organizacyjnych i technicznych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-