Szmyhal spotkał się z szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego - prace nad nowym programem rozpoczną się w październiku

Szmyhal spotkał się z szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego - prace nad nowym programem rozpoczną się w październiku

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Misja MFW rozpocznie prace nad nowym specjalnym programem z Ukrainą już w październiku - uzgodnili 20 września w Nowym Jorku premier Ukrainy Denys Szmyhal i szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa, donosi Ukrinform, powołując się na Rządowy Portal.

„Podczas wizyty roboczej w Nowym Jorku (USA) premier Ukrainy Denys Szmyhal omówił perspektywy współpracy dwustronnej z dyrektor zarządzającą Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliną Georgiewą” – czytamy w komunikacie.

Szef ukraińskiego rządu mówił o środkach stabilizacji krajowej sytuacji gospodarczej na Ukrainie, przeniesieniu gospodarki na „koleje wojskowe” i terminowym przedłożeniu parlamentowi budżetu państwa na 2023 rok.

W kontekście kolejnych kroków współpracy dwustronnej Denys Szmyhala i Kristalina Georgiewa omówili uruchomienie nowego specjalnego programu. Strony uzgodniły, że misja MFW rozpocznie prace w tej sprawie już w październiku.

Kristalina Georgiewa zapewniła również, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy pozostaje niezłomnym partnerem Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-