Budżet państwa otrzymał kolejne 1,5 miliarda dolarów dotacji z USA - Szmyhal

Budżet państwa otrzymał kolejne 1,5 miliarda dolarów dotacji z USA - Szmyhal

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Budżet państwa Ukrainy otrzymał ostatnią transzę w wysokości 1,5 mld USD z dotacji w wysokości 4,5 mld USD z funduszu powierniczego Banku Światowego.

Premier Denys Szmyhal napisał o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Budżet państwa Ukrainy otrzymał dotację w wysokości 1,5 mld USD. To ostatnia transza z kwoty 4,5 mld USD od Stanów Zjednoczonych z Funduszu Powierniczego Banku Światowego. Środki zostaną przeznaczone na zwrot wydatków budżetowych na wypłaty emerytur i programy pomocy społecznej. Dziękuję prezydentowi Bidenowi i Stanom Zjednoczonym za wsparcie Ukrainy” – napisał szef rządu.

Jak informował Ukrinform, 9 sierpnia minister finansów Serhyj Marczenko i dyrektor regionalny Banku Światowego na Europę Wschodnią (Białoruś, Mołdawia i Ukraina) Arup Banerjee podpisali umowę o przyznaniu Ukrainie dotacji w wysokości 4,5 mld USD. Dotacje te zostały przekazane przez Stany Zjednoczone Ameryki i skierowane do Multi-Donor Trust Fund w ramach projektu „Wsparcie wydatków publicznych w celu zapewnienia zrównoważonej administracji publicznej w Ukrainie”.

Od razu zaplanowano, że dotacj z funduszu powierniczego wielu darczyńców w wysokości 4,5 miliarda dolarów będą skierowane na wypłacanie emerytur i niektórych programów państwowej pomocy społecznej, takich jak opłaty za mieszkanie i usługi komunalne, wsparcie dla rodzin o niskich dochodach, dla dzieci niepełnosprawnych i upośledzone od dzieciństwa, osoby wewnętrznie przesiedlone, a także na opłaty za opiekę medyczną w ramach Programu Gwarancji Medycznych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-