Ósmy konwój statków z produktami rolnymi opuścił porty Odessy i Czarnomorska

Ósmy konwój statków z produktami rolnymi opuścił porty Odessy i Czarnomorska

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

17 sierpnia z portów Odessy i Czarnomorska wypłynęły jeszcze cztery statki z produktami rolnymi.

Tureckie Ministerstwo Obrony poinformowało o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Wysyłki zboża z ukraińskich portów przebiegają zgodnie z planem. Do rana 17 sierpnia z ukraińskich portów Odessy i Czarnomorska wypłynęły jeszcze 4 statki z mączką słonecznikową, olejem słonecznikowym i kukurydzą.

Jak informowaliśmy, siódma karawana pięciu masowców z ukraińską kukurydzą i pszenicą wypłynęła 16 sierpnia z dwóch portów w obwodzie odeskim. Wspólne Centrum Koordynacyjne przeprowadziło inspekcję czterech statków, które wyruszyły w kierunku portów ukraińskich.

22 lipca w Stambule Ukraina, Turcja i sekretarz generalny ONZ António Guterres podpisali Inicjatywę bezpiecznego transportu zboża i żywności z portów Odessy, Czarnomorska i Piwdennego.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-