Polskie i tureckie marki już wróciły na rynek ukraiński, inne już wkrótce - ekspert

Polskie i tureckie marki już wróciły na rynek ukraiński, inne już wkrótce - ekspert

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na Ukrainie marki, które zawiesiły swoją działalność z powodu wojny, mogą wkrótce wznowić pracę.

Według Ukrinformu w ukraińskim radiu o tym mówił szef Ukraińskiej Rady Centrów Handlowych (URTC) Maxim Hawruszyn.

„Oprócz McDonald's na Ukrainie otworzyło się już wiele innych marek, które być może nie zrobiły tego tak głośno. Na początku lipca otworzył się Adidas, co zostało zignorowane przez media. Dodam jeszcze, że niewiele marek wznowiło swoją pracę: polskie, tureckie marki wróciły już na rynek ukraiński, de facto wśród tych, które jeszcze nie wznowiły pracy, są marki Inditex: Zara, Pull & Bear , Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, a także H&M. To ostatnie duże firmy, które nie działają na Ukrainie” – powiedział Hawruszyn.

Zaznaczył, że głównym kryterium utrudniającym powrót tych firm na rynek ukraiński jest biurokracja.

"Dla tych firm bardzo ważny jest współczynnik bezpieczeństwa ich pracowników. Wiem, że ukraińskie urzędy bardzo wytrwale proszą centrale o rozpoczęcie pracy. W końcu firmy nie mogą zarabiać pieniędzy przez prawie 6 miesięcy, chociaż z tego co wiem , pracownicy otrzymali pensje.< ...> Wierzę, że jeszcze w tym roku czekają na nas ciekawe odkrycia, a firmy, które jeszcze nie zostały otwarte, mogą wznowić pracę w tym roku. Po pierwsze będzie to dotyczyć Kijowa i regionów, w których jest nie są aktywne działania wojenne”, zauważył Hawruszyn.

Zaznaczył, że wraz z rozpoczęciem pracy poszczególnych marek na terenie Ukrainy, handel online zostaje wznowiony i zostanie wznowiony w przyszłości.

W tych centrach regionalnych, w których nie można otworzyć, w pobliżu których odbywają się działania wojenne, na przykład w Dnieprze lub Zaporożu, Charkowie, będzie działać możliwość kupowania rzeczy przez Internet.

„Asortyment towarów się nie zmieni. Te marki, które otworzą się teraz, pozostawią ten sam asortyment, co w sklepach w Europie. Będą to te

same towary, które importowaliby, gdyby nie było wojny. nowe kolekcje, które są już sprzedawane w Polsce lub innym kraju europejskim – powiedział szef Ukraińskiej Rady Centrów Handlowych.

Jak poinformował Ukrinform, podjęto decyzję o stopniowym otwieraniu sieci restauracji McDonald's, począwszy od Kijowa i zachodnich regionów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-