Energoatom wyprodukował w pierwszej połowie roku ponad 55% całej energii elektrycznej w kraju

Energoatom wyprodukował w pierwszej połowie roku ponad 55% całej energii elektrycznej w kraju

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W okresie styczeń-czerwiec br. NNEGC Energoatom wyprodukował ponad 34,3 mld kWh. energii elektrycznej lub 55,4% całej energii elektrycznej w kraju.

Według Ukrinformu, spółka raportuje to na podstawie wyników prac komisji bilansowej.

„W pierwszym półroczu 2022 r. Energoatom wyprodukował ponad 34,3 mld kWh energii elektrycznej, co stanowi 55,4% całkowitego wolumenu jego produkcji w kraju; dla produkcji energii elektrycznej w pierwszym półroczu 2022 r. zakończono ją 100,4%, a za jego podaż o 100,6%” – czytamy w raporcie.

Odnotowano, że pomimo niesłychanych wyzwań związanych z inwazją wojskową federacji rosyjskiej na pełną skalę, przejęciem energetyki jądrowej i obiektów przemysłowych, NAEK zrobił wszystko, co możliwe, aby ukraińscy konsumenci nie odczuli niedoboru energii elektrycznej.

Jak informowaliśmy, zaporoska elektrownia jądrowa jest największą elektrownią atomową w Europie, dnia 4 marca została zaanektowana przez rosyjskie wojsko. Od tego czasu najeźdźcy rozmieścili na terenie elektrowni sprzęt wojskowy i amunicję.

Od 5 sierpnia rosjanie regularnie ostrzeliwują teren ZAES. Z powodu ataków rakietowych wroga, trzy czujniki monitorujące promieniowanie wokół składowiska wypalonego paliwa jądrowego zaporoskiej elektrowni jądrowej zostały uszkodzone.

UE i 42 kraje wezwały rosję do natychmiastowego wycofania swoich wojsk z elektrowni atomowej w Zaporożu i z całego terytorium Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-