NBU przedstawił stronę internetową poświęconą znajomości finansów

NBU przedstawił stronę internetową poświęconą znajomości finansów

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Narodowy Bank zaprezentował nauczycielom stronę internetową „TALAN” poświęconą finansom.

Według Ukrinformu informowała o tym służba prasowa regulatora.

Należy zauważyć, że nowa strona została zaprezentowana 2 sierpnia podczas spotkania z nauczycielami z okazji rozpoczęcia letniej szkoły czytania i pisania TALAN dla nauczycieli.

Głównym celem stworzenia strony jest stworzenie i rozwój społeczności trenerów umiejętności finansowych w Ukrainie. Przyda się nauczycielom, którzy pracują zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.

Oczekuje się, że uruchomienie takiej platformy informacyjnej przyczyni się do podniesienia świadomości finansowej Ukraińców, podniesienia kwalifikacji nauczycieli w zakresie wiedzy finansowej, przyciągnięcia nauczycieli, dzieci i młodzieży na wydarzenia NBU oraz szerszego rozpowszechniania materiałów edukacyjnych na temat alfabetyzacji finansowej.

Według Narodowego Banku poziom wiedzy finansowej Ukraińców wynosi około 12,3 punktów na 21 możliwych. Takie są wyniki badania „Financial Literacy, Financial Inclusion and Financial Wealth in Ukraine in 2021” przeprowadzonego przez USAID Financial Sector Transformation Project we współpracy z Narodowym Bankiem Ukrainy. Minimalny poziom docelowy rekomendowany przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju to 14 punktów. Najniższy wskaźnik wśród uczestników badania występuje w grupie wiekowej 18-24 lata.

„Strona internetowa TALAN to pierwszy krok Narodowego Banku w zakresie szkolenia nauczycieli, którzy będą uczyć w szkołach przedmiotu „Przedsiębiorczość i finanse”. Naszym drugim krokiem jest zorganizowanie szkoleń dla nauczycieli”, powiedział Aleksej Szaban, wiceprezes Narodowego Banku Ukrainy.

Letnia Szkoła Nauki Finansowej NBU „TALAN” to comiesięczny program szkoleniowy dla edukatorów o tematyce finansowej. Pierwsza rekrutacja do szkoły liczy 500 nauczycieli. Rozpoczęła się również rejestracja do drugiego naboru, która powinna odbyć się w czasie ferii zimowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-